Arklio kankinimo faktas nepasitvirtino

horse-big-e1316192657707Žemaičių Naumiesčio miestelio gyventojus sujaudino arkliuko likimas. Redakcijai skambinę žmonės tikino viename Klaipėdos gatvės name matantys dieną ir naktį prie tvoros pririštą arklį.

Aiškintis arkliuko likimą paprašėme Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų.

Redakcijai paskambinę naumiestiškiai pasakojo, kad nelaimingą arklį mato vienoje Klaipėdos gatvės sodyboje nuolat pririštą prie tvoros. Skambinusiųjų teigimu, nelaimingas gyvulys yra net neiškinkomas iš vežimo.

Situacija domėjosi Šilutės VMVT vyr. veterinarijos gydytojas Vytautas Mockus. „Šilutės naujienoms“ jis sakė, jog skundas nepasitvirtino. Anot vet. gydytojo, tikrinant skundą, gyvulys buvo iškinkytas, negauta duomenų, kad jis būtų nuolat laikomas tik pririštas.

Šios naumiestiškių šeimos gyvulys yra registruotas, turi ir pasą. Gyvulys jau senas, tačiau normaliai prižiūrimas, nėra pernelyg sulysęs. Jam – apie 20 metų, o arkliai gyvena 22-27 metus.

Teisės aktai, pasak V.Mockaus, nenurodo, kiek valandų per parą draudžiama arklį laikyti neiškinkytą. Svarbiausias šių gyvulių priežiūros kriterijus yra – kad jie būtų sotūs ir pagirdyti.