Artėja 511-asis Šilutės gimtadienis, prasidėjo pasiruošimas šventei

Bene įspūdingiausia ir labiausiai stebima miesto gimtadienio dalis – įmonių, įstaigų ir seniūnijų kolektyvų eisena, įprastai nusidriekianti per visą miestą. Planuojama, kad šiemet šilutiškiai jau bus kviečiami joje dalyvauti.

Pirmuosius štrichus būsimai miestelėnų pamėgtai šventei praėjusį pirmadienį jau sudėliojo Kultūros skyriaus suburti Šilutės kultūros įstaigų vadovai. Galima numanyti, kad palyginus su praėjusių metų Miesto diena, šiemet Šilutės gimtadienis nuskambės kur kas garsiau, o renginių jo dienomis bus kiekvieno skoniui.

Kultūros poskyrio vedėja Vilma Griškevičienė kultūros įstaigų vadovus kovo 21-ąją sukvietė, kaip pati sako, pasidalinti tik pirminėmis idėjomis. Tokių yra, nes pernai, kai visi netikėtai nelauktai buvome uždaryti dėl pandemijos ribojimų, liko neįgyvendinta nemažai miesto šventei planuotų kultūros darbuotojų sumanymų.

Apžvelgdama išsakytas mintis V. Griškevičienė išreiškė viltį, kad šiemet miestelėnai jau galės gėrėtis ir tradiciniu penktadienio vakaro koncertu. „Žinoma, bus ir tradicinė eisena per miestą, kurioje pasirodyti galės ir įstaigos, ir seniūnijos“, – neabejoja vedėja.

Nemažai renginių siūlo ne tik kultūros darbuotojai, bet ir miesto nevyriausybinės organizacijos. Šilutės H. Šojaus muziejaus ir kamerinio dramos teatro kolektyvai puoselėja idėją surengti pikniką gamtoje šeimoms. „Šilutės Rambynas“ pasiūlė idėją siekti sūrio lazdelių „Pik Nik“ rekordo, nes šis Šilutės sūrininkų gaminys rinkoje karaliauja jau 20 metų.

Šventės dienomis vyks ir vokalinės bei chorinės muzikos vakarai, susitikimus su profesionalaus meno atstovais ruošia ir Šilutės bibliotekininkai. Pasak V. Griškevičienės, dar laukiama sporto, jaunimo ir turizmo sričių atstovų pasiūlymų, bet neabejojama, kad ir jie prisijungs su savomis idėjomis.
Solidarizuojantis su kovojančios Ukrainos tauta, planuojama, kad Šilutės gimtadienio renginiuose galbūt karaliaus ir viską apjungs Ukrainos vėliavos spalvos – mėlyna ir geltona.