Artėja Šilutės meno mokyklos 50-metis! Ką jums davė Šilutės meno mokykla?

 Liucija Domkute meno mokyklaŠiandien į šį klausimą atsako mados dizainerė Liucija DOMKUTĖ. Šiuo metu kraštietė Indijoje dirba su tekstile ir houte couture siuvinėjimais.

„Turiu tvirtą nuomonę, jog bet koks talentas neformuojamas išblėsta arba lieka mėgėjiškame lygyje, sukaustytas dėl žinių, pasaulėžiūros ir įgūdžių stygiaus. Tad man Šilutės dailės mokykla buvo mano talento, įgūdžių, techninių žinių, gebėjimo mąstyti savarankiškai ir originaliai kalvė. Tolimesio savęs tobulinimo siekiau Vilniaus dailės akademijoje, kostiumo dizaino studijose.

Baigiau bakalaurą, tapdama Lietuvos jaunojo dizainerio prizo laureate. Toliau sekė magistro studijos, kurių metų atlikau stažuotę pas visame pasaulyje gerai žinomą dizainerį Manish Arora ir buvau priimta nuolatiniam darbui – kurti kolekcijas Paryžiaus mados savaitei.

Mados dizainerio specialybė yra atvira visam pasauliui, tad nesu tikra, kur galiu būti kitąmet ar po 5 metų, tačiau žinau, jog tai bus artima kūrybinei sričiai, kuria „užsikrėčiau“ būdama Šilutės dailės mokykloje ir iki šiol „nepasveikau“.

Iki šiol ryškiai prisimenu kiekvieną dailės mokyklos mokytoją, nes kiekvienas jų savaip unikalus, su sava pasaulėžiūra ir darbo specifika.

Kaip ir daugumai, šiltus prisiminimus kelia Andriaus Sirtauto skulptūros pamokos, kurios turbūt būdavo kūrybingiausios ir su linksmiausiais prisiminimais: nuo netyčia užmintų darbų… iki beprotiškų projektų, kaip 2 metrų dydžio kūdikio vežimėlio kūrimas, kuris suburdavo visą klasę.

Nepaneigsi, Andrius Sirtautas – charizmatiška asmenybė, įkvėpianti daugelį mokinių.

Kadangi šiuo metu rečiau būnu Lietuvoje, Šilutėje apsilankau kas pusmetį, tačiau stengiuosi bent savaitę čia pailsėti ir sugrįžti mintimis į vaikystę, kad suprasčiau, kiek jau kelio nueita. Man tai – savotiška meditacija, savo darbų ir pasiekimų įvirtinimas prieš pačią save.

Man Šilutė – viena geriausių vietų pasaulyje poilsiui, pabėgimui, dėl savo mažumo ir grožio, nes tai – vis dėlto namai, kurie nuleidžia „iš padebesių“, lieki toks, koks esi, – paprastas žmogus.