Artėja Šilutės meno mokyklos 50-metis! Ką Jums davė Šilutės meno mokykla?

PetraitisŠiandien į šį klausimą atsako Tauragės muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui, klarneto mokytojas Algirdas PETRAITIS:

– Šilutės meno mokykla tikrai žinoma respublikoje, ir aš didžiuojuosi, kad joje mokiausi.

Ši mokykla nuo seno turėjo gilias tradicijas, viena jų – mokiniams išugdyti muzikinius pagrindus, įskiepyti meilę muzikai. Joje dirbo ir dirba puikūs pedagogai. Išskirtinai noriu paminėti savo buvusį (pagrindinio dalyko) klarneto mokytoją, profesionalų muzikantą, gerą žmogų, puikų pedagogą šviesios atminties Tomą Balčytį, papildomo fortepijono mokytoją Albiną Kužmarskytę, choro mokytoją Rūtą Gatelienę, kuri mane mokė muzikos istorijos, o vėliau profesionaliai vadovavo mokyklai. Jos dėka mokykla įgavo dar didesnį klestėjimo pagreitį. Besimokydamas Šilutės meno mokykloje grojau pučiamųjų instrumentų orkestre, lietuvių liaudies muzikos kapeloje – buvo daug puikių ir įsimintinų koncertų. Šiuo metu glaudžiai bendradarbiauju su ypač profesionalia fortepijono mokytoja Liuda Kašėtiene.

Gerų muzikų ir pedagogų pavyzdys išaugino norą savo gyvenimą sieti su muzika. Baigęs šią mokyklą tvirtai žinojau, kad studijuosiu muzikos mokslus toliau, ir įstojau į S.Šimkaus aukštesniąją muzikos mokyklą, vėliau – į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją Vilniuje. Dar studijuodamas pradėjau dirbti Tauragės muzikos mokykloje klarneto mokytoju, po metų ir iki šių dienų dirbu šios mokyklos direktoriaus pavaduotoju ugdymui. Per 26 pedagoginio darbo metus buvo visko: vedžiau renginius, seminarus, kūriau muziką, eiles, dalyvavau įvairioje koncertinėje veikloje, konkursuose, festivaliuose, projektuose ir t.t.

Džiaugiuosi savo gyvenimu, savo profesija, savo mokiniais, savo šeima ir didžiausią AČIŪ tariu Šilutės meno mokykloje dirbusiems ir dirbantiems žmonėms. Juk jų dėka mano gyvenimas pakrypo ta linkme, kuri man yra labai miela.

Į Šilutės meno mokyklą atvykstu, kai vyksta koncertai, festivaliai, kartais aplankau savo artimuosius. Na, o dabar greitu metu atvyksiu į Šilutę dirbti respublikinio 3-iojo kamerinių ansamblių konkurso vertinimo komisijoje balandžio 15 dieną. Bus malonu ne tik aplankytį gimtąjį miestą, bet ir sutikti mielus Šilutės meno mokyklos darbuotojus.

50-mečio proga noriu palinkėti visiems Meno mokyklos darbuotojams kūrybinės ugnelės, talentingų mokinių ir svarbiausia – tęsti savo mokyklos tradicijas.