Artėjančias Kalėdas jau pajuto 100 krašto senjorų

 

Sandora 1Gruodžio 1-ąją didžiosios metų šventės – Kalėdų laukimo meto ir Advento pradžios renginys atėjo į šimto krašto senolių širdis – tiek jų į visus metus laukiamą šventę ir vėl sukvietė Šilutės evangelikų – liuteronų bažnyčios labdaros organizacijos „Šilutės Sandora“ nariai.
12 sandoriečių paskutinėmis praėjusios savaitės dienomis dirbo be poilsio valandų, nes papuošti ir padengti stalus, suruošti asmenines dovanėles tokiam būriui senjorų buvo išties sunkus darbas. Šilutiškiams, kaip įprasta, labai padėjo grupelė bičiulių iš Rostoko (Vokietija), šilutiškius remiančių jau daugiau nei dvi dešimtis metų. Šįkart kelios dienos iki renginio atvyko 7 žmonių delegacija.

Nuolat globoja virš 100 senjorų ir 20 vaikų

„Šilutės Sandora“, kuriai daug metų vadovauja Astrita Liepienė, nuolat globoja virš 100 garbaus amžiaus žmonių. Ir prisimena juos ne tik artėjant didžiosioms metų šventėms: ištisus metus šie žmonės lankomi namuose, jiems padedama buityje, jie sveikinami gimtadienių proga, jiems organizuojamos ekskursijos po įdomesnes aplinkinių rajonų vietas. Už keliones bei maitinimą jų metu apmokama taip pat Rostoko gyventojų surinktomis lėšomis.

Visi – ir vietiniai ir svečiai, per tą laiką jau tapo tikrais bičiuliais, tad ir jų susitikimus lydėjo šypsenos, apsikabinimai, abipusiai šilti palinkėjimai.Sandora 3

Su ypač didele meile sandoriečiai globoja ir ugdo apie dvi dešimtis vaikų, kurie kasmet seneliams parengia ir meninę programėlę. Atskira Advento šventė artimiausiu metu bus surengta ir šiems vaikams, ir ne tik sandoriečių globotiniams – į ją bus pakviesta ir daugiau nepasiturinčių krašto šeimų vaikų.

Programėlę parengė vaikai ir ansamblis „Laudamus“

A. Liepienė sveikino visus susirinkusius svečius ir sakė, kad visi jie buvo labai laukiami kasmetiniame renginyje. O tuos, kas patys nebepajėgė atvykti į šventę, sandoriečiai atvežė ir po renginio patys parvežė namo.

Ypatingus padėkos žodžius pirmininkė tarė rėmėjams iš Rostoko. Tiems, kurie ištisus metus renka saviškių paramą tolimiems Pamario krašto žmonėms, o artėjant didžiosioms metų šventėms gabena ją į Lietuvą. Ir šįkart svečiai atvyko veždami ir daugybę saldžių dovanų, ir puošmenų vaišių stalams, ir asmenines dovanėles atokių rajono kaimų gyventojams. Jas kaip visada patys ir išvežiojo. Jie taip pat ir patys padėjo ruoštis šventei – dengė ir puošė stalus, pakavo dovanėles. Pasak A. Liepienės, rostokiečiai Šilutėje jau seniai nebe svečiai, jie – greičiau tikri namiškiai.

Atskira A. Liepienės padėka buvo skirta ir jos pagalbininkams – „Sandoros“ savanoriams, kuriems visas šis prieškalėdinis laikas visada yra ypač įtemptas. Be jų nuoširdaus darbo, vadovės žodžiais tariant, tokios šventės taip pat nepavyktų surengti.

Visiems susirinkusiesiems A. Liepienė linkėjo smagiai pabendrauti, ir kad širdys prisipildytų gerumo ir džiaugsmo, nes Adventas – susitaikymo, atleidimo ir gerumo laikas.

Šventinę renginio dvasią kūrė parapijos kunigo Remigijaus Šemeklio iniciatyva neseniai suburtas ansamblis „Laudamus“ („Šlovinkit“), Irenos Šemeklienės vadovaujamų vaikų giesmės, jaunųjų Šilutės meno mokyklos muzikantų pasirodymas.

O išvykstantiems namo senjorams dar įteiktos ir asmeninės dovanėlės.