Artėjančio Meno mokyklos jubiliejaus proga – puokštė laurų ir diplomų iš respublikinių konkursų

Meno mokyklaGegužės pradžioje Šilutės meno mokykla švęs 50 metų jubiliejų. Gražią sukaktį puošia gabių mokinių – mokyklos žvaigždžių pasiekimai. Vasario mėnesį Meno mokyklos mokiniai dalyvavo Nacionaliniame Balio Dvariono konkurse, respublikiniame jaunųjų pianistų konkurse „Muzikos garsai“ Kaune, kovo mėnesį – 6-ajame brolių Medinš tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse Latvijos sostinėje Rygoje, respublikiniame solfedžio konkurse Klaipėdoje, Kaune surengtame Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais respublikiniame konkurse. Šilutiškiai tapo šių konkursų laureatais ir diplomantais.

Vaikų pasiekimai glos -to širdį ne tik jų tėvams, bet ir mokytojoms Žydrei Adomaitienei, Liudmilai Kašėtienei, Liudmilai Tunaitienei, Daivai Pielikienei, Gražinai Liaudanskienei, Gražvydui Railai, Arvydui Stakvilevičiui.

Gražią Meno mokyklos sukaktį įprasmins ir laikraštis „Šilutės naujienos“ – visą balandžio mėnesį pakalbinsime gabiausius mokyklos absolventus – dailininkus, muzikantus.

Iš B.Dvariono konkurso – du diplomaiMeno mokykla Tunaitiene

Daugiau nei 40 metų Lietuvoje kas dvejus metus rengiamas Nacionalinis B.Dvariono pianistų ir stygininkų konkursas. Pirmoji atranka vyksta mokyklose, antroji – regionuose, respublikinis etapas (trečiasis) šiemet įvyko Klaipėdoje. Jame dalyvavo šilutiškė stygininkė 9 metų Eglė Ramanauskaitė (mokytoja I.Bogužienė) ir keturi pianistai.

Ž.Adomaitienės mokinė pianistė Justė Vingytė (9 m.) tapo diplomante. Fortepiono mokytojos L.Kašėtienės ugdomas Pijus Pirogovas (7 m.) tapo diplomantu, o Saulė Norvaišaitė (11 m.) pripažinta laureate. Dar viena L.Kašėtienės mokinė Milda Daunoraitė iš Anykščių (ją moko ne tik L.Kašėtienė, bet ir Justas Dvarionas iš Čiurlionio meno mokyklos) irgi tapo laureate.

L.Kašėtienė džiaugiasi, kad Pijus ir Milda grojo baigiamajame koncerte, kurį transliavo Lietuvos televizija.

Kaune respublikiniame jaunųjų pianistų konkurse „Muzijos garsai“ dalyvavo L.Tunaitienės mokinės Meda Siliūtė (8 m.) ir Karolina Stonytė (11 m.). Karolina savo kategorijoje tapo laureate, o Meda ne tik laimėjo laureato vardą, bet ir tapo A kategorijos nugalėtoja.

Laurus skynė ir Rygoje

Brolių Medinš tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse dalyvavo šilutiškiai P.Pirogovas, J.Vingytė, M.Siliūtė, K.Stonytė. Juos į Rygą lydėjo mokytojos Ž.Adomaitienė, L.Kašėtienė ir L.Tunaitienė.

Šilutiškiai į konkursą važiavo iš vakaro, aplankė Rygos senamiestį, vaikai gerai praleido laiką, gyveno viešbutyje. Mokytojas sužavėjo muzikos mokykla su įspūdinga sale, naujais instrumentais.

Meno mokykla AdomaitieneAnot mokytojų, šis konkursas įdomus tuo, kad konkurso dalyviai turėjo atlikti vieną brolių Medinš kūrinį ir klasikinę sonatą.

Pijus pripažintas konkurso laureatu, Justė užėmė antrąją vietą, o Karolina tapo diplomante.

Klaipėdoje vykusiame 3-iajame respublikiniame solfedžio konkurse dalyvavo darbščiausi moksleiviai iš dešimties Lietuvos miestų ir regiono meno mokyklų. Šilutės meno mokyklai atstovavo baigiamųjų klasių mokiniai, kuriuos solfedžio konkursui paruošė mokytojos D.Pielikienė ir G. Liaudanskienė.

Emilijos Skikaitės darbas buvo įvertintas diplomu, Ugnė Petniūnaitė pelnė 2-ąją vietą, o Benas Taroza – 3-iąją vietą.

„Malonu pažymėti, jog ir ankstesniuose solfedžio konkursuose šilutiškiai namo grįžo su laureatų vardais“, – sakė mokytojos.

Pūtikai pasiekė finalą

Finaliniame Juozo Pakalnio konkurso renginyje iš viso dalyvavo apie 250 jaunųjų pūtikų iš visos Lietuvos. Dalyviai buvo suskirstyti bei vertinami pagal tris amžiaus grupes.meno mokykla puciamieji

Šilutei atstovavo 5 Šilutės meno mokyklos Pučiamųjų skyriaus mokiniai, perėję du atrankinius etapus. Tai eufonininkai Mantas Simaitis, Nojus Ivanov, Arnas Kmita, Kasparas Nognius (mokytojas Gražvydas Raila, koncertmeisterė Giedrė Augaitytė) ir trombonininkas Lukas Lynikas (mokytojas A.Stakvilevičius, koncertmeisterė Kristina Budvytytė – Mejerė).

Aukščiausią įvertinimą pelnė K.Nognius, kuris tapo III vietos nugalėtoju. Šis vaikinas turi ir daugiau muzikinių talentų: Kasparas dainuoja Vydūno gimnazijos vaikinų kvartete, kuris šiemet reprezentuoja Šilutę Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurse „Dainų dainelė“.

Laukia svarbūs renginiai

Nemažai svarbių renginių Šilutės jaunųjų muzikantų laukia šį pavasarį.

Mokytojos L.Kašėtienė ir Ž.Adomaitienė jau trečius metus iš eilės Šilutėje organizuoja respublikinį konkursą „Muzikuokime drauge“. Šiemet jis įvyks balandžio 15 dieną Šilutės kultūros ir pramogų centre, konkurse dalyvaus daugiau kaip 100 dalyvių.

Šilutės meno mokyklos mokiniai ruošiasi birželį vyksiančiam tarptautiniam konkursui „Baltijos perlai“, kuris įvyks Klaipėdoje.

Šilutės meno mokyklos Pučiamųjų skyriaus vadovas G.Raila sakė, kad eufonininkas K.Nognius ir trombonininkas Gytis Maciukevičius pakviesti į jungtinį Lietuvos jaunimo orkestrą, suburtą Panevėžyje. Jaunieji muzikantai šiuo metu dažnai važiuoja į repeticijas ir ruošia programą, kuri balandžio pabaigoje bus pristatyta Europos jaunimo „Brass Band“ čempionate, Prancūzijoje.