Artėjant Kalėdoms šilutiškiams dovana – tikro belgiško šokolado parduotuvė

Šilutiškiams prieš didžiąsias metų šventes ypač pasisekė – šią savaitę mūsų mieste duris atvėrė ypatingo – belgiško šokolado parduotuvėlė, kur tiesiogiai jį ir gamins jauna kartvelų pora – Sopiko Tavadze ir Ivane Ramašvili.

Tilžės g. 15 name įsikūrę gamintojai čia pat pademonstruos pirkėjams, kaip gimsta jų pageidauta originali saldžioji dovana arba patikusį saldumyną jie išsirinks iš jau pagamintos produkcijos.

Vokietijoje išgirdo apie šišioniškius

Parduotuvėlės šeimininkai pasakoja, kad idėja imtis tokios netradicinės veiklos kilo tuomet, kai gyvendama Belgijoje Sopiko pati pamatė šokolado gamybos procesą. „Tikro ir išskirtinio – belgiško šokolado gamyba – tai jų tradicija, jų šaknys ir kultūra, kuria jie mielai dalijasi su kitataučiais“, – sako Sopiko.

Toji tradicija taip sužavėjo jauną moterį, kad ji ir pati ištisus 3 metus krimto šokolado gamybos mokslus, kol įgijo jos meistrystę patvirtinančius sertifikatus. O tada kartu su Ivane pradėjo galvoti, kur panaudoti sukauptas žinias.

Pora daug keliauja, tad gyvenant Vokietijoje jie išgirdo, jog būtent šiame Lietuvos krašte yra gilios šišioniškių tradicijos, nemažai vietinių yra vokiečių tautos palikuonys ir dar vis kalba šia kalba. Atvykę į Vilnių jie sako susižavėję Lietuva, tad beliko rasti tą kraštą, artimą Vokietijai.

Gamybą galima stebėti

Sopiko dar pajuokauja, jog mūsų krašte yra ypač šokolado gamybai tinkamos sąlygos, mat čia… gana šalta ir tamsu. O ir gero – tikro šokolado, pasak poros, mūsų krašte trūksta. „Tad beliko šią nišą užpildyti“, – šmaikštauja pora.

Pasak jų, tikro kokybiško šokolado kaina nėra kukli – apie 60 eurų už kilogramą, nes tai yra aukštos kokybės produktas.

Sopiko ir Ivane į Šilutę atsivežė ne tik idėją ir žinias, bet ir įvairias formas, kurių šokoladinę įvairovę jau galima pamatyti jų parduotuvėlėje. Didesni ir mažesni, įvairių formų ir atspalvių gaminiai išties pakeri originaliu skoniu.

Įdomu tai, kad parduotuvėlės prekybos vietą nuo gamybos patalpos skiria tik stiklo pertvara. Taip gamintojai nutarė suteikti galimybę pirkėjams patiems pamatyti visą gamybos procesą.
O tie, kas stebėjimui pritrūks laiko, patikusį ir originaliai įpakuotą gardėsį gali išsirinkti iš nemenkos jau pagamintos produkcijos pasiūlos.

Pasak naujųjų šilutiškių, parduotuvėlėje bus ir akcijų, norimą dovaną ar net didesnį užsakymą asmeninei šventei užsisakiusiems klientams jie pagamins iš anksto.