Artėjant mokslo metams ir šilutiškiai ieško valstybės paramos

vaikai5-600x399Nuo liepos pradžios savivaldybės Socialinės paramos skyriuje ir seniūnijose priimami moksleivius auginančių šeimų prašymai skirti jų vaikams paramą mokinio reikmenims įsigyti ir nemokamą maitinimą.

Per penkias savaites tokius prašymus jau parašė daugiau nei 560-ies moksleivių tėvai, jiems jau atseikėta 25 672 eurai išmokų. Visiems šiems moksleiviams kartu skirtas ir nemokamas maitinimas visus ateinančius mokslo metus.

Šiemet išmokos nedidėja

Paraginti tėvus nepamiršti pateikti prašymus ir reikalingus dokumentus paramai gauti suskubo pati socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. „Labai svarbu, kad mokiniai iš sunkumus patiriančių šeimų naujus mokslo metus pradėtų tinkamai pasiruošę mokyklai“, – sakė ministrė.

Pats laikas kreiptis nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims. Prašymai mokinio reikmenims įsigyti priimami iki spalio 5 d., o dėl nemokamo maitinimo – per visus mokslo metus, jei pablogėja šeimos finansinė situacija.

Šilutės savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Paulauskienė priminė, jog šiuo metu mokinio reikmenims įsigyti vienkartinė parama vienam mokiniui yra 45,6 eurai. Ministerija deklaruoja, jog atsižvelgiant į vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčius jau yra parengtas Socialinės paramos mokiniams įstatymo pakeitimo projektas, kuriame nuo kitų metų numatoma paramai mokinio reikmenims įsigyti skiriamų lėšų dydį padidinti iki 57 eurų. Tačiau Šilutės Socialinės paramos skyriuje jokių nurodymų dėl tokios naujovės negauta.

Parama jau skirta 563 mokiniams

Šalies mastu planuojama, kad naujais mokslo metais nemokamą maitinimą gaus apie 80 tūkstančių, o paramą mokinio reikmenims įsigyti – apie 78 tūkstančiai mokinių. Pernai nemokamą maitinimą gavo 90,5 tūkstančio visos Lietuvos mokinių, o paramą mokinio reikmenims įsigyti – 80,4 tūkstančio.

Šilutės rajone 2014 m. paramą mokinio reikmenims gavo 1553 moksleiviai, jiems buvo išmokėta 242 268 litai.

Planuojama, kad šiemet valstybės paramos mūsų rajone bus prašoma kiek mažesniam skaičiui mokinių – apie 1500, nes, pasak V.Paulauskienės, mažėjant bendram moksleivių skaičiui mažėja ir paramos prašytojų.

Trečiadienį jau buvo užregistruoti 563 mokiniai, pretenduojantys į valstybės paramą, jų šeimoms jau pervesta 25 672 eurai. Visiems moksleiviams kartu skirtas ir nemokamas maitinimas.

Grūsties dar nėra

Pasak V.Paulauskienės, teisę į nemokamą maitinimą ir piniginę paramą turi tie moksleiviai, kurių šeimose vidutinės pajamos vienam nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 VRP dydžio (153 eurai).

Tiesa, patikrinus šeimos gyvenimo sąlygas, ir didesnes pajamas turinčių šeimų vaikams išskirtiniais atvejais gali būti skiriamas nemokamas maitinimas: ligos, nelaimės atveju, mokiniui iš gausios šeimos ir pan.

Visa valstybės parama skiriama ir tiems vaikams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą.

Dėl valstybės paramos vienas iš mokinio tėvų ar kitų pilnamečių šeimos narių arba globėjų turi kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota, – į savivaldybės, kurioje gyvena, administraciją.

Prie prašymo reikia pridėti šeimos narių pažymas apie pajamas per 3 paskutiniuosius mėnesius. Jei šeima gauna socialinę pašalpą ar kompensacijas, pateikiamas laisvos formos prašymas, o pažymų apie gaunamas pajamas pateikti nereikia.
Nei grūsties, nei ilgų eilių Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriuje dar nėra.