Artėjant pasaulinei „saulyčių“ dienai megzkime skirtingas kojinytes

1aKovo 21-ąją visas pasaulis jau 12-ąjį kartą paminės Dauno sindromo dieną, dar vadinamą Saulyčių diena.

Lietuvoje ši diena minima tik trečiąjį kartą, o Dauno sindromą turinčius vaikus auginančios šeimos kviečia visus neabejingus šilutiškius prisijungti prie jos minėjimo.

Jūsų indėlis gali būti… pora megztų skirtingų kojinyčių.

Jos bus padovanotos kitiems šilutiškiams ir kvies visus mokytis bendrauti su Dauno sindromą turinčiais asmenimis ir jų šeimomis, padėti šiems žmonėms integruotis į visuomenę.

Dauno sindromas pavadintas anglų pediatro Johno Langdono Downo garbei. Šis gydytojas 1866 metais išsamiai aprašė vaikus, turinčius Dauno sindromui būdingų požymių. Dauno sindromas nustatomas maždaug vienam iš 800 gimusių kūdikių.

Didžiausia problema medikai vadina tai, kad Dauno sindromą turintys asmenys susiduria su priešiška visuomenės reakcija, tad svarbiausias visame pasaulyje minimos „saulyčių“ dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į sergančiuosius, mokyti visuomenę bendrauti su įgimtą sindromą turinčiais žmonėmis, padėti integruotis šiems žmonėms ir jų šeimoms į visuomenę bei didinti socialinių paslaugų pasiekiamumą.

Pernai Pasaulinė Dauno sindromo diena Lietuvoje paminėta 2-ąjį kartą. Minėjimas surengtas Klaipėdos Jūrų muziejuje delfinariume, kuriame teikiamos delfinų terapijos paslaugos ir Dauno sindromą turintiems vaikams. Šiemet visos Lietuvos šeimas, kuriose turi vaikus – „saulytes“, žadama suvienyti Kaune.

Ir šiuos renginius, ir pirmą kartą inicijuojamą kojinyčių mezgimo akciją organizuoja Lietuvos žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacija.

Šilutėje nėra šios organizacijos padalinio. Keletas šeimų, turinčių vaikus su Dauno sindromu, yra įsijungę į sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Šilutės Viltis“ veiklą. Šios organizacijos pirmininkė Eglė Paulauskienė sakė pati pažįstanti bent šešias rajono šeimas, auginančias Dauno sindromą turinčius vaikus. Tačiau tikslios statistikos, kiek tokių šeimų iš viso yra rajone, nežino.

Galbūt tas šeimas susipažinti, susiburti padės „saulyčių“ dienos akcija.

Vienos poros, bet iš skirtingų spalvų siūlų ir skirtingais raštais numegztos kojinės yra tapusios tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu.

Pasaulinę „saulyčių“ dieną – kovo 21-ąją – įvairiuose Lietuvos miestuose bus neatlygintinai dalijamos tos kojinytės. Akcijos tikslas – priminti, kad saulė šviečia ne tik danguje – šalia mūsų auga ir gyvena „saulytės“.

Megzti skirtingas kojinytes ir taip prisidėti prie šios akcijos gali visi tolerantišką elgesį ir geranoriškumą propaguojantys šilutiškiai. Kojinytes galima atnešti į Šilutėje, Tilžės g. 32A, esančią „Šilutės Vilties“ būstinę penktadieniais nuo 15 iki 18 valandos.

Galima susitarti ir dėl kito kojinyčių perdavimo laiko, tik reikėtų pasiskambinti E.Paulauskienei telefonu 8 648 26785.

„Šilutės Vilties“ nariai kojinytes tądien taip pat žada dalinti gatvėse praeiviams, politikams, mokyklų vadovams, socialiniams darbuotojams ir taip kuo platesnei žmonių grupei priminti, kad šalia mūsų gyvena ir šiek tiek kitokie žmonės, kuriems labai reikia visų mūsų supratimo, geranoriškumo, o kartais – ir pagalbos.