Artimojo priežiūra namuose atsiradus šlapinimosi ir tuštinimosi įpročių pokyčių. Būtiniausių priežiūros priemonių krepšelis

Namai – tai vieta, kurioje jaučiamės geriausiai. Dažniausiai vyresni žmonės nori gyventi ir senti savo aplinkoje, jie, kiek gali, stengiasi savimi pasirūpinti patys. Tačiau bėgant metams ir silpstant artimojo sveikatai tenka pagalvoti, kaip organizuoti pagalbą ar priežiūrą. Slaugos profesionalai vis dažniau kalba apie teigiamą namų aplinkos poveikį emocinei pacientų sveikatai ir skatina šeimos narius slaugyti juos namuose.

Pasiryžus slaugyti artimąjį namuose, neabejotinai kils daugybė klausimų, bus įtampos, reikės daug ko išmokti ir visiems šeimos nariams prisitaikyti prie naujo gyvenimo ritmo. Vienas iš sudėtingiausių slaugos iššūkių, su kuriais dažnai susiduria asmenys, slaugantys artimuosius namuose – šlapinimosi ir tuštinimosi įpročių pokyčiai, šlapimo ir išmatų nelaikymas. Būtina žinoti, kad sauskelnių parinkimas – tai tik nedidelė priežiūros dalis. Svarbu nuo pirmų dienų tinkamai prižiūrėti odą ir apsaugoti tarpvietę nuo dirginančio šlapimo ir išmatų poveikio, kad neatsirastų paraudimo, iššutimo ar net pragulų.

Šiuo metu galima įsigyti labai daug įvairių slaugos priemonių – dažnai būna net sudėtinga pasirinkti, ko iš tiesų reikia tinkamai priežiūrai. Todėl rekomenduojame būtiniausių slaugos ir odos priežiūros priemonių krepšelį asmeniui, nelaikančiam šlapimo ir išmatų, atsižvelgiant į jo aktyvumą dienos ir nakties metu.

Būtiniausių priemonių krepšelis šlapimo ir išmatų nelaikančiam asmeniui prižiūrėti.

 

Priemonės, reikalingos dienos metu, jei asmuo vaikšto:

  1. Sugeriamosios kelnaičių tipo sauskelnės. Pasirinkite tinkamą sugėrimo lygį – dienos metu pakanka 5–5,5 lašų kelnaičių. Pasirinkite tinkamą dydį – S, M, L, XL, XXL – pagal liemens / klubų apimtį.
  2. Drėgnosios servetėlės. Skirtos užterštoms kūno vietoms valyti (tarpvietei, kitoms odos zonoms).
  3. Valomosios putos. Nuvalo nešvarumus, esančius ant odos, nuramina odą, pašalina nemalonų šlapimo ir išmatų kvapą, nereikia naudoti vandens.
  4. Valomosios pirštinės. Naudokite kartu su valomuoju kremu. Efektyvios dideliam kiekiui nešvarumų surinkti.
  5. Apsauginis kremas. Būtinas kasdienei odos apsaugai – tepkite visas odos raukšles ir tarpvietę kaskart pakeitę sauskelnes.

 

Priemonės, reikalingos dienos ir nakties metu, jei asmuo guli lovoje:

  1. Sugeriamosios anatominės sauskelnės. Dienos metu pakanka 6–7 lašų sauskelnių, nakties metu reikia didesnio 7–9 lašų sugėrimo lygio sauskelnių. Pasirinkite tinkamą dydį – S, M, L, XL, XXL – pagal liemens / klubų apimtį.
  2. Sugeriamieji apsauginiai paklotai. Juos naudokite lovos čiužiniui ir patalynei apsaugoti.
  3. Valomasis kremas. Efektyviai nuvalo nešvarumus, apsaugo nuo pragulų susidarymo, pašalina nemalonų šlapimo ir išmatų kvapą, nereikia naudoti vandens.
  4. Valomosios pirštinės. Naudokite kartu su valomuoju kremu. Efektyvios dideliam kiekiui nešvarumų surinkti.
  5. Drėgnosios servetėlės. Skirtos užterštoms kūno vietoms valyti (tarpvietei, kitoms odos zonoms).
  6. Aktyvinamasis gelis. Skirtas pragulų profilaktikai. Stebėkite, ar ant odos neatsiranda vos matomų ar ryškesnių paraudimų, aptikę – užtepkite gelio ir lengvai masažuokite paraudusias vietas.
  7. Apsauginis kremas. Būtinas kasdienei odos apsaugai – tepkite visas odos raukšles: po krūtine, pažastis, kirkšnis, po pilvo raukšle, tarpvietę, kaskart pakeitę sauskelnes.

 

Daugiau informacijos galite sužinoti paskambinę į slaugos konsultacijų centrą SIDABRA, nemokama linija 8 800 00 226 arba www.sidabra.lt. Konsultuojame įvairiais slaugos klausimais.