Artinasi pasaulinio garso muzikos atlikėjų antplūdis

KINTU FESTIVALIS 1Rytoj Kintuose prasideda tarptautinis muzikos festivalis

Kintuose, atnaujintoje Kiminių giminės sodyboje, surengta spaudos konferencija apie artėjantį muzikinės kultūros antplūdį Kintuose – liepos 19 – rugpjūčio 9 dienomis įvyksiantį 3-iąjį Kintų muzikos festivalį, kuris jau vadinamas „Marių audra“.

Pokalbis apie būsimą renginį prasidėjo romantiškai sodelyje, po didžiuliu slyvmedžiu, prie kaimiškos mėtų arbatos puodelio. Sodybos šeimininkė Audra Kiminiūtė – Juodeškienė svečiams pasakojo apie gyvenimo pradžią šioje sodyboje, vaikystės įspūdžius, apie tėvų ir senelių darbus įsitvirtinant šioje Pamario žemėje.

A.Kiminiūtė – Juodeškienė, be jokios abejonės įrodė, kaip stipriai myli savo vaikystės ir jaunystės kraštą ir kiek daug su šeima jau padarė, kad gimtinė būtų gražesnė, patrauklesnė visiems – ir saviškiams, ir svečiams, pasistengė, kad buvusiems kaimynams ir žemiečiams pasaulio muzikinės kultūros pasiekimai priartėtų iki pat namų.

Trečias festivalis – tarptautinis

Spaudos konferencijoje dalyvavo ir festivalio meno vadovas Gediminas Gelgotas, garsaus styginių ansamblio NI&CO įkūrėjas, buvęs Šilutės meras ir vienas iš festivalio rėmėjų Šarūnas Laužikas, Šilutės r. savivaldybės vicemeras Algirdas Gečas, Kintų miestelio bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė bei evangelikų liuteronų parapijos kunigas Mindaugas Žilinskis.

A.Kiminiūtė – Juodeškienė priminė pirmuosius du jau įvykusius festivalius ir sakė, kad jie buvo organizuoti kaip dovana savo kraštui – iš pradžių neplanuota juos tęsti. Dabar ji tiki, kad trečiasis Kintų muzikos festivalis, tapęs tarptautiniu, skatins festivalį daryti tradicinį. Savanoriška krašto ambasadore tapusi A.Kiminiūtė – Juodeškienė kalbėjo, jog norėtųsi pasaulio garsiems muzikams parodyti mūsų krašto grožį ir čia gyvenančius žmones.

Apie būsimo festivalio koncertus kalbėjo festivalio meno vadovas Gediminas Gelgotas. Jis apibūdino kiekvieną koncerto atlikėją, jo unikalumą. Sakė, jog festivalio  užduotis žmonėms parodyti aukščiausios klasės koncertus. Juolab kad Kintuose esančių bažnyčių akustika nenusileidžia garsių pasaulio koncertų salių akustikoms.

Liepos 19 d. įvyks iškilmingas Kintų muzikos festivalio atidarymo koncertas, kuriame Naujų idėjų kamerinis orkestras NI&CO atliks kompozitorių S.Barber ir T.Riley kūrinius.

Liepos 23 d. – koncertas vaikams. Tai projekto „Grokime kartu“ dalis.

Liepos 30 d. Kintų muzikos festivalyje pasirodys garsiausias Lietuvos KINTU FESTIVALISsmuikininkas Vilhelmas Čepinskis. Pirmą kartą scenoje duetu jis pasirodys su ansamblio NI&CO  koncertmeistere, smuikininke Augusta Jusionyte.

Net du išskirtinius savo pasirodymus rugpjūčio 2 d. surengs pirmasis pasaulyje akordeonistas, pasirašęs sutartį su žymiąja įrašų kompanija „Universal Music“, Martynas Levickis. Grojęs tokiose garsiausiose scenose, kaip „Purcel Room“, „Wigmore Hall“ bei „The Royal Festival Hall“, šį kartą atlikėjas savo programą atliks ir Kintų muzikos festivalyje.

Jau tradicija tapęs naktinis koncertas „Nakties muzika“ rugpjūčio 5 d. pakvies klausytojus į Kintų evangelikų liuteronų mažąją bažnyčią, kurioje styginių ansamblis NI&CO atliks minimalistinės muzikos kūrinius.

Iškilmingą Kintų muzikos festivalio uždarymo vakarą rugpjūčio 9 d. vainikuos unikalios balso ir fortepijono improvizacijos, kurias atliks ypatingas svečias iš Vokietijos – kompozitorius Peter Michael Hamel. Jo darbai yra asocijuojami su minimalistinės muzikos komponavimo kryptimi bei „new simplicity“ (naujojo paprastumo) judėjimu. Jo kūrybai didelę įtaką padarė kelionės po Tolimuosius Rytus.

Kunigas M.Žilinskis su festivalio vadovu G.Gelgotu sutarė, kad festivalio naktiniame koncerte, kuris rengiamas evangelikų liuteronų maldos namuose, vyks ir Kristijono Donelaičio kūrybos skaitymai. Taip bus paminėtas ir garsiojo mažlietuvių poeto 300 metų jubiliejus.

Grokime kartu

Liepos 24-27 d. Kintuose vyks meno mokyklų smuiko ir violončelės meistriškumo kursai, kuriuos ves tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai, Naujų idėjų kamerinio orkestro NI&CO artistai Augusta Jusionytė (smuikas) ir Justas Kulikauskas (violončelė).

Dalyvių registracija į meistriškumo pamokas vis dar tebevyksta!

Kursuose kviečiami dalyvauti ne tik Kintų miestelio ar aplinkinių vietovių moksleiviai (7-12 kl.), bet ir dalyviai iš visos Lietuvos. Šilutės rajono moksleiviams meistriškumo pamokos – nemokamos. Jos vyks Kintų Vydūno kultūros centre.

Projektas „Grokime kartu“ buvo pradėtas vykdyti 2013 m. Kintų muzikos festivalio metu, kuomet dalyvavo B.Dvariono bei Šilutės muzikos mokyklų moksleiviai. Šį projektą ketinama tęsti ir ateityje, bendradarbiaujant su šių mokyklų moksleiviais.