Arvydas Jakas: „Rinkėjų nemulkinu“

JAKAS MEMULKINA 1Rajono Tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas, Sąjungos „TAIP“ Šilutės skyriaus lyderis Arvydas Jakas surengtoje spaudos konferencijoje tikino, kad jis rinkėjų nemulkina ir rajono Tarybos nario „pašalpą“, oficialiai vadinamą kompensacija už patirtus nuostolius, vykdant rajono tarybos nario pareigas, išleidžia tikslingai.

A.Jakas patikino, kad visą gaunamą sumą (iki 1000 litų kas mėnesį) jis išleidžia telefono pokalbiams, kelionėms po rajoną ar į Vilnių pas konsultantus, su kuriais aptaria rengiamų rajono Tarybos sprendimų projektus ir pasiūlymus, kaip spręsti problemas, nagrinėjamas jo vadovaujamose darbo grupėse.

Iniciatyva ir darbas

Porą kadencijų ėjęs rajono mero pareigas, dabar išrinktas į rajono Tarybą ir vadovaujantis jos Ekonomikos ir finansų komitetui, A.Jakas sakė, kad jam visuomeninio darbo netrūksta ir džiaugiasi konkrečiais darbais galintis daryti įtaką savivaldybės politikai. A.Jakas dar yra išrinktas VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro stebėtojų tarybos pirmininku (juo tapo prieš porą mėnesių), jis yra ir Šilutės rajono asociacijos „Lamatos žemė“ valdybos narys.

Rajono Taryboje merės potvarkiais A.Jakas yra paskirtas dirbti 2015-2024 metų strateginės plėtros plano rengimo koordinacinėje darbo grupėje, Strateginės plėtros plano rengimo ekonomikos darbo grupėje. Be to, jam merė yra patikėjusi vadovauti kelioms darbo grupėms: demontuoto Klaipėdos geležinkelio stoties pėsčiųjų tilto perėmimo sutarties projektui parengti, Šilutės miesto istorinio Šilokarčemos senamiesčio pastatų ir viešosios infrastruktūros rekonstrukcijos bei renovacijos darbų programos parengimui, Šilutės rajono savivaldybės gatvių apšvietimo modernizavimo projektui parengti ir Šilutės miesto ikimokyklinių įstaigų tinklo pertvarkymui.

Pasak A.Jako, darbo grupėse ne visuomet atsižvelgiama į jo siūlymus, pasitaiko, kad tenka pasiginčyti ir su valdančiosios koalicijos politikais. Tačiau jis sakė esąs kantrus ir savo idėjas stengiasi įgyvendinti.

A.Jakas siekia, kad Šilutėje nebūtų panaikintas nė vienas vaikų darželis, ir džiaugiasi, kad vaikų, norinčių lankyti darželius, daugėja. Jis yra pateikęs siūlymus, kad Savivaldybės administracija gatvių apšvietimo paslaugą perduotų įgyvendinti privatiems verslininkams, kurie turėtų investuoti į apšvietimo modernizavimą. Jis siekia, kad Savivaldybė, ir ateityje skirdama gatvių apšvietimui tiek pat pinigų, kiek skiria dabar, gautų geresnę paslaugą ir galėtų apšviesti daugiau miesto ir kaimų gatvių.
Šilokarčemos kvartalui rekonstruoti ir jį paversti reprezentacine miesto dalimi jau pasitelkta Architektų sąjunga. Darbo grupės iniciatyva Savivaldybė su šia organizacija jau pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Sporto centrui pasiūlė kitą vietą

Dar nepavyko pasiekti sutarimo su AB „Lietuvos geležinkeliai“, kad istorinis geležinkelio stoties pėsčiųjų tiltas būtų pastatytas senoje vietoje Šilutėje. A.Jakas įsitikinęs, kad tokios viltys dar nepalaidotos ir padedant Seimo nariui Artūrui Skardžiui jos bus įgyvendintos. Juk toks tiltas – ne vien Šilutės, bet ir pačių geležinkeliečių istorinis paminklas, kuris turi būti išsaugotas, mano A.Jakas.

A.Jakas spaudos konferencijoje kalbėjo, kad valdančioji koalicija jam yra patikėjusi surasti Savivaldybei verslo partnerį, kuris investuotų į Šilutės sporto ir pramogų komplekso statybą ir teiktų paslaugas konsignacijos sutartimi. A.Jakas bene pirmasis iš rajono politikų prakalbo, kad šis centras, kurį ketinta statyti Rusnės gatvėje, galėtų būti statomas šalia Šilutės stadiono.

Svarstyti tokį variantą, pasak A.Jako, paskatino nesusikalbėjimas su verslininku, kuris valdo Rusnės gatvėje esančio buvusio sporto komplekso dalį.

A.Jakas, kalbėdamas apie tolimesnę politikos perspektyvą savivaldoje, sakė, kad tikisi, jog rajono politikos liberaliosios jėgos susivienys ir sutelktai dalyvaus savivaldos rinkimuose. „Šilutės naujienų“ paprašytas išvardinti rajono politikus, kurie dabar yra liberalios politikos šalininkai ir iš tiesų vadovaujasi minėta ideologija, A.Jakas nesiryžo to padaryti. Jis pripažino, kad yra daug politikų, kurie priklauso partijoms, tačiau jų asmeniniai sprendimai ar mąstysena neatitinka pasirinktos partijos ideologijos.

Pasak A.Jako, kartais socialdemokratai yra liberalesni nei liberalai.