Arvydo Komskio byla dėl nušauto pasieniečių šuns Ramzio perduota teismui

akomskio-nusautas-tarnybinis-suo-ramzis-57ec1bf3f245bKetvirtadienio vakarą Tauragės apylinkės prokuratūra teismui perdavė bylą dėl įvykio, per kurį buvo nušautas pasieniečių tarnybinis šuo Ramzis. 15min žiniomis, ekspertų išvadose teigiama, kad kulka į gyvūno krūtinę buvo paleista iš priekio.

Nelaimė įvyko prieš kelis mėnesius, rugsėjo 27-osios pavakarę, Pagėgių savivaldybės Bitėnų kaimo ribose.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos pareigūnai persekiojo kontrabandininkus, turėjusius apie 3,5 tūkst. nelegalių cigarečių pakelių.

Operacijoje dalyvavo ir belgų aviganis Ramzis. Jis bėgo pirmas, kinologo laikomas už maždaug 10 metrų ilgio pavadžio. Išbėgus į kaimo keliuką nuaidėjo šūvis.

Kulka perskrodė tarnybinio šuns krūtinę. Paaiškėjo, kad šunį nušovė 56-erių šilutiškis Arvydas Komskis, kuris yra Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio ir buvusio Seimo nario Kęsto Komskio brolis.

Vyras buvo sulaikytas ir apklaustas. Jam pareikšti įtarimai dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu.

Ikiteisminį tyrimą atliko Tauragės apylinkės prokuratūra kartu su Tauragės policija. Ketvirtadienį tyrimą kuravęs Tauragės apylinkės prokuroras Gintautas Tranelis perdavė bylą Tauragės apylinkės teismui. Jis nekomentavo situacijos, bet žadėjo pasisakyti, kai teismas priims sprendimą.

15min šaltinių žiniomis, teismo medicinos ekspertų išvadose teigiama, kad šuo buvo nušautas iš priekio. Iš kokio atstumo buvo paleistas šūvis – kol kas neaišku. Tai svarbi detalė, nes A.Komskis teigė, esą tarnybinis šuo jį puolė. Tai neigė Ramzio šeimininkas VSAT pareigūnas Valdas Stancikas.

Iš kokio atstumo buvo paleistas šūvis, paaiškės per bylos nagrinėjimą teisme, kuris prasidės po naujųjų metų.

15min.lt inf.