Asmeninę šventę gali papuošti žirgai ir karieta

zirgai Daivos keturios jojikesIšskirtinių pojūčių mėgėjams – išskirtinės pramogos. Tai gali pasiūlyti jauni verslininkai Daiva ir Rolandas BUČIAI, šalia Šilutės, Šyšgirių kaime, įkūrę savo žirgininkystės ūkį.

Čia laukiami tie, kas nori išmokti jodinėti, kas savo šventę norėtų papuošti žirgais, jų traukiama karietaite pervažiuoti Šilutę ar tokiu pat būdu važiuodami apžiūrėti Nemuno deltos regioninio parko kampelius.

Žirgyne – 14 žirgų

Žirgai – nuo vaikystės puoselėta Daivos svajonė. Ir ne tik svajonė – mergina jau 8 metai augina savo žirgus, o šiuo metu jos su vyru Rolandu rankų šilumą kasdien jaučia auginamų 14 gražuolių.
zirgai Daivos jaunieji 2
Joti Daiva mokėsi su Nemuno valstybinio žirgyno trakėnais, o prieš 8 metus pirmieji trys žirgeliai parkeliavo į jos tėvų Virginijos ir Jono Macijauskų ūkyje steigiamą dukters žirgyną.

Vėliau čia parkeliavo ir eržilas Gluchar, kurio palikuonys dabar jau auga prižiūrimi Daivos ir jos bendraminčių – jojikių Reginos Bučiūtės bei Patricijos Venckutės.

Dar šiame žirgyne gyvena Holšteinų veislės žirgai Callypso ir Luna, Lietuvos jojamųjų atstovai Vizitas, Lokis, Gilė ir Luta, Baltijos Hanoverių veislės žirgai Turbo, Gasparas ir Vandeta. Žinoma, Daivos meilė trakėnams irgi neišblėso, jiems atstovauja žirgai Teletaipas, Baiba ir Tula.

Smalsuolių, norinčių pajodinėti visais šiais gražuoliais, netrūksta. Vieni jų pavieniui ar su šeimomis pramogauti atvažiuoja kartą ar kelis per savaitę, kiti čia – nuolatiniai svečiai, besimokantys jodinėti. Žinoma, paslaugos mokamos, bet kainos taikomos individualiai, priklausomai nuo to, kokių pramogų ar pamokų žmogus nori ir kaip dažnai jis lankosi žirgyne.

Tokių pramogų mėgėjų amžius, anot Daivos, be galo įvairus – nuo 7 iki 70-ties metų.

Daiva savo klientų nepalieka jodinėti vienų, juos prižiūri pati ir jos mokinės bei pagalbininkės Regina bei Patricija. Merginos nebe naujokės žirginiame sporte, jau dalyvavusios mūsų šalies varžybose.

Tuoktis – žirgų traukiama karieta

Daivos ir Rolando Bučių žirgai jau papuošė ir ne vienerias vestuves, kitas iškilmingas asmenines šilutiškių šventes.

zirgai Daivos varzyboseJaunieji žirgininkai šeimos šventėms siūlo išsinuomoti žirgų traukiamą karietaitę, o jei pokylyje nėra vadelioti mokančio svečio, kartu galima pasisamdyti ir šį darbą išmanantį vadeliotoją.

Tiesa, Daiva pripažįsta, kad Šilutės jaunavedžiai kol kas nepareiškė noro pervažiuoti miestą iki bažnyčios tokiu transportu. Jį kol kas išbandė tik patys Daiva ir Rolandas, šeimą sukūrę praėjusiais metais ir į bažnyčią atvykę dviem karietomis, lydimomis raitelių.

Bučiai yra pasiruošę patys pristatyti savo žirgus į bet kurią rajono vietą, kur jaunavedžiai ar kitą šventę švenčiantys kraštiečiai norėtų su jais padaryti fotosesiją. Tam jie turi specialų transportą.

Žirgais galima pajodinėti ar pasivažinėti ir Nemuno deltos regioninio parko keliukais. 

„Tai paslaugos, kurios jau turi paklausą, kurių žmonės pageidauja. Į jų norus ir orientuojamės“, – sako Daiva. Jai paskambinti galima telefonu 8 656 06329.