Asmeninio asistento neįgaliesiems paslauga: poreikis Šilutėje yra

asmeninis asistentas_2Nuo šiol Šilutėje ar rajone gyvenantys negalią turintys žmonės turi galimybę nemokamai pasikviesti asmeninį asistentą į namus ir sulaukti pagalbos kasdieninėse situacijose namuose ar viešose vietose.

Sveikiems žmonėms kartais sunku suprasti, kad negalią turinčiam žmogui sunkiau apsipirkti, užlipti laiptais, nueiti į renginį. Kitiems pagalbos reikia ir valgant, rengiantis ar bandant kažką pasakyti.

Naują projektą kuruojančios Šilutės rajono savivaldybės atstovai įsitikinę, kad asmeninio asistento paslaugos poreikis Šilutėje yra. Šiuo metu jau yra trys neįgalieji, besinaudojantys šia paslauga, teikti prašymus kviečiami ir kiti fizinę ar kompleksinę negalią turintys žmonės.

Gali naudotis nuo 16 metų

„Paslaugų šeimai plėtojimas Šilutės rajone“ projekto paslaugų sąrašas jau nuo rugsėjo pasipildė dar viena paslauga – Asmeninis asistentas fizinę ir (ar) kompleksinę negalią turintiems asmenims.

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Audronė Barauskienė pasakojo, kad Savivaldybė parengė projektą ir 4 metams gavo 62 000 Eur finansavimą iš ES struktūrinių fondų.

Asmeninio asistento paslaugų teikėjas Savivaldybės administracija ir atrinktas partneris – Šilutės socialinių paslaugų centras. Šiame centre dviem metams jau įdarbinti keturi asmeniniai asistentai. Planuojama, kad jų pagalbą pajus 20 žmonių, o vienu metu paslauga galės naudotis 5 žmonės.

„Tai yra bandomasis projektas. Tikimės, kad Šilutės rajone ši paslauga bus veiksminga ir jos tęstinumas bus“, – sakė A. Barauskienė.

Asmeninio asistento paslauga gali būti skiriama 16 metų ir vyresniems, darbingo amžiaus asmenims, turintiems fizinę ar kompleksinę negalią: Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka nustatytas neįgalumo lygis arba darbingumo lygis dėl fizinės (judėjimo, regos, klausos, vidaus organų sutrikimai) ir (ar) kompleksinės negalios, kuri visiškai arba vidutiniškai apriboja jų veiklą, galimybes orientuotis, dirbti bei savarankiškai tvarkyti asmeninį ir socialinį gyvenimą.

Paslauga nemokama

Asmeninis asistentas neįgaliajam padės namų ar viešoje erdvėje, iki 4 valandų per parą, 7 dienas per savaitę. Paslauga nemokama.

Asmeninis asistentas gali suteikti individualią diskretišką pagalbą, susijusią su asmens higiena, maitinimu. Taip pat lydėti žmogų į sveikatos priežiūros ar kitas valstybės, ar savivaldybės įstaigas, organizacijas, užimtumo įstaigas, darbą, laisvalaikio praleidimo vietą.

Neįgaliajam gali būti suteikta individuali pagalba adekvačiai reaguojant į aplinką ir siekiant užmegzti bei palaikyti socialinius santykius su aplinka: kalbėti, orientuotis laike ir aplinkoje, disponuoti finansiniais ištekliais, vartoti vaistus, bendrauti.

Norintys gauti šią paslaugą, turi pateikti neįgalumo dokumentą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei užpildyti prašymą.

Kreiptis dėl paslaugos pagal gyvenamąją vietą galima į seniūnijos socialinę darbuotoją, Savivaldybę.

Sveikina naujovę

„Kiti gal neįsivaizduoja, kaip paprastose situacijose neįgaliam žmogui gali būti nelengva susitvarkyti. Kliūtimis gali tapti laiptai ar durų slenksčiai“, – sako negalią turinti šilutiškė Marija.

Jauna moteris sveikina asmeninio asistento paslaugos atsiradimą mūsų rajone. Anot jos, tokia pagalba neįgaliems žmonėms labai reikalinga.

Pati Marija šia paslauga naudotis nežada, nes turi artimųjų, kurie jai padeda apsipirkti, į namus nunešti didesnius daiktus, nueiti pas gydytojus.