Asociacija siūlo tapti priimančiąją šeima mainų moksleiviams iš Vokietijos ir Australijos

Jaunimas. / Stock.XCHNG nuotr.Vis daugiau Lietuvos moksleivių susipažįsta su mainų programų teikiamomis galimybėmis. Jie praleidžia mokslo metus, pusmetį ar vasarą svečioje šalyje, mokosi kalbos, lanko vietinę mokyklą bei gyvena šeimose. Tačiau tik nedaugelis žino, kad moksleiviai iš užsienio šalių taip pat noriai vyksta ir į mūsų kraštą.

Pagal moksleivių mainų organizacijos “Youth for Understanding” programas, kurias organizuoja asociacija „Tarptautiniai moksleivių mainai“ (YFU Lietuva), kasmet į Lietuvą atvyksta 5-6 užsieniečiai ir kasmet mūsų organizacija ieško jiems priimančiųjų šeimų.

Tarptautiniai moksleivių mainai – tai savitas būdas pažinti kitą kalbą, kultūrą, perprasti žmones, geriau įvertinti save, įgyti pasitikėjimo. Moksleiviai, atvykę į Lietuvą taip pat yra pasirengę visiems šiems iššūkiams. Jie stengiasi pritapti, suprasti lietuviškas tradicijas, vertybes ir mūsų būdą, o visa tai palengvina gyvenimas priimančiojoje lietuviškoje šeimoje.

Tad asociacijos tikslas – rasti šeimas, kuriose moksleiviai galėtų tapti „tikrais“ jų nariais, su tokiomis pačiomis teisėmis bei pareigomis.

Šeimos, priiėmusios moksleivius iš užsienio pripažįsta, kad ne tik jie, kaip šeima, suteikė galimybę 15-18m. jaunuoliui pažinti Lietuvą ir mūsų kultūrą, bet taip pat ir pats moksleivis leido jiems suvokti daug įdomių dalykų apie jo šalį , kultūrą ir net apie pačius save.

Lietuvių šeimos tapusios naujomis šeimomis atvykusiems moksleiviams ypatingai vertina tai, ką tokie metai duoda vaikams.

Pavyzdžiui, mažiems vaikams naujasis „brolis“ ar „sesuo“ iš svetimos šalies dažnai yra pirmas kita kalba kalbantis, kitaip mąstantis, kitos kultūros pavyzdys.

Tokia patirtis jau nuo mažų dienų gali išmokyti tolerancijos ir paskatinti ateityje domėtis pasauliu, išmokti kitas kalbas. Paaugliams  – naujas šeimos narys gali atverti naujas galimybes toliau lavinti savo bendravimo, kalbos įgūdžius ir spręsti aktualius klausimus kartu su kitos šalies atstovu.

„Savaitę prieš išvažavimą nebežinojau, ar mano sprendimas praleisti mainų metus Lietuvoje buvo teisingas. Lietuva buvo visiškai svetima šalis, nepažinojau nei savo naujos šeimos, nei mokyklos. 

Bet šiandien žinau, kad tas sprendimas buvo vienas iš geriausių mano gyvenime. Išvykstant galiu pasakyti, kad turiu antrą šeimą ir daug naujų draugų. Išmokau gyventi kitoj kultūroj.” (Mareike iš Vokietijos 2010/2011 mokslo metus praleidusi Lietuvoje, Kaune)

Organizacija per šį laikotarpį jau buvo priėmusi 26 moksleivius ir šiais metais laukia moksleivių ne tik iš Europos, bet ir Australijos. 

Asociacija „Tarptautiniai moksleivių mainai“ (YFU Lietuva) 2012-2013 mokslo metams ruošiasi jau dabar ir kviečia kreiptis visas susidomėjusias š ir pasiruošusias atverti savo namų duris šeimas.