Aštuntą kartą skambėjo sakralinės giesmės

giesmes kalesdinesPraėjusį penktadienį Šilutės Naujojoje Apaštalų bažnyčioje jau aštuntą kartą skambėjo giesmės – čia surengta tradicinė, kasmet po kelis šimtus mūsų rajono moksleivių sutraukianti rajono mokinių sakralinių giesmių šventė „Teskamba giesmės”.

Ilgametė renginio organizatorė, Gardamo pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja Lina Liakšienė pasakojo, jog šiemet jai buvo „daug lengviau ir smagiau”, mat turėjo talkinininkų – rajono muzikos mokytojų metodinio būrelio narius.

Be to, šiemetinė šventė kiek kuklesnė dalyvių skaičumi, mat dalyvauti joje kviestos tik mokyklos ir joms atstovauti prašyta tik po vieną kolektyvą. Todėl renginys jau buvo nebe dviejų, o tik vienos dalies. Tuo tarpu kitais metais dalyvaudavo ir bent 7-8 vaikų darželių giesmininkai, o ir mokyklos atsiųsdavo ne po vieną kolektyvą.  „Darželinukų šiemet atsprašėme dėl labai paprastos priežasties – reginiui organizuoti trūksta lėšų”, – sakė L.Liakšienė.  
 
Kiekvieną pavasarį projektą šiam renginiui rašanti L.Liakšienė šiemet gavo 800 litų finansavimą. Pasak mokytojos, vien renginio įgarsinimui reikia beveik pusės šios sumos.

Visgi renginyje dalyvavo daugiau nei 20 kolektyvų – chorų, tercetų, kvartetų, giedojo ir keli jungtiniai – mokinių ir mokytojų kolektyvai. Tik iš trijų norą giedoti šventėje pareiškusių solistų beliko vienas, mat kitus du paguldė liga.

Jei mokytojai ir mokiniai norės, toks renginys vyks ir kitais metais. Nes tai, pasak L.Liakšienės, vienintelė galimybė susirinkti įvairios sudėties kolektyvams.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!