Aštuntajame Rusnės festivalyje – muzikos mylėtojų antplūdis

rusnes karcemeleAštuntus metus iš eilės birželio pradžia didžiausioje Lietuvos saloje Rusnėje paženklinta audringu muzikiniu renginiu visai šeimai – Rusnės festivaliu, kurį organizuoja asociacija „Pamario vakarai“.

Šis vasaros pradžios susibūrimas Pamaryje skirtas įvairiam muzikos mylėtojų skoniui, todėl praėjusį savaitgalį tradicinėje šio renginio vietoje – pievoje, prie Atmatos upės kranto, vėl dundėjo būgnai, orą skrodė gitarų garsai, muzikantų ir dainininkų balsai. Visą šurmulį dar labiau sustiprino gausybė prekybininkų ir pramogautojų bei festivalyje dalyvavusios muzikos žvaigždės: grupės „Highway 40“ (Švedija) ir „Pikaso“ (Lietuva).

Šiemet Rusnės festivalyje, kuris, anot renginio vedėjo Marijaus Budraičio, buvo margas kaip Pamario drugys, buvo kaip niekad gausu žiūrovų.rusnes festivalis_2

Spėjama, kad jų susirinko per pusantro tūkstančio. Tą lėmė ir puikus oras, ir gera renginio organizacija, nes pirmąkart žmonėms iš kitų regionų buvo pasiūlytos tarpmiestinio transporto paslaugos. Pavyzdžiui, iš didžiųjų Lietuvos miestų į Rusnės festivalį keliones organizavo UAB „Kautra“. Svečiai, atvykę tos įmonės autobusu, į renginį įleisti nemokamai.

Kaip vėliau „Šilutės naujienoms“ patikslino renginio organizatorius Vygantas Stoškus, iš viso tokių pilnutėlaičių autobusų, surinkusių festivalio gerbėjus iš įvairių miestų, į Rusnės salą atriedėjo gal keturi.

Pirmoji festivalio dalis buvo skirta muzikuojančiam ir kuriančiam jaunimui. Ant scenos vieni kitus keitė „Dainos stovyklos“ dalyviai: grupės „Poezijos medžiotojai“ (Vilnius), „Letæs“, (Utena), „Džemas“ (Vilnius), atliekantys autorines dainas.

Vėliau dėmesys skirtas Lietuvos ir užsienio gyvo garso grupėms profesionalėms. Festivalio pavakario koncerte, pavadintame „Rusnė – gyvo garso respublika“, pasirodė grupės „Pečius griūn“, „Karčema“ (Lietuva), „Alvita ir kompanija“ (Latvija ir Lietuva), rusnes festivalis_3„Highway“ 40″ (Švedija), „Linita Medina and band“ (Latvija). Įsimintiną spalvomis ir trykštančia šokėjų energija programą parodė neseniai savo veiklos 20-metį atšventę šilutiškių šokėjų kolektyvai „Salūnas“ ir „Dakota“ (vadovė Reminta Stoškuvienė).

Šią festivalio dalį užbaigė „Šilutės kredito unijos“ dovana – jaunimo grupės „Pikaso“ pasirodymas.

Vakaro metu tradiciškai atiduota duoklė akustinei muzikai. Šioje festivalio dalyje, pavadintoje „Palapines palik…“, buvo galima pasiklausyti grupių „Klasiokai“, „Prieskonis“ (Lietuva) ir „Blue Trail“ (Šveicarija – Vokietija) koncerto.

Visą dieną Atmatos krantinėje buvo galima atsigaivinti šalta gira, krimstelti šašlykų ar keptos duonos, paskanauti Žuvienės virimo čempionato nugalėtojo Algio Svitkino išvirtos žuvienės, atsipalaiduoti mobiliojoje tradicinėje lietuviškoje pirtyje, kurioje buvo siūlomos pirties programos: „Žalieji aromatai“, „Sūrus garas“ ir „Bobų vasara“, su profesionaliu pirtininku.

Čia pat veikė ir tiras, aukštalipius viliojo jėgos išbandymo pramoga „Dėžinukai“, kamuolinis futbolas „Zorbing“, įvairūs batutai, krepšinis, lauko šaškės, stalo futbolas, tinklinis ir kitos linksmybės. Nepamiršti ir pasiplaukiojimai laivu.rusnes festivalis_4

Po renginio paprašytas pasidalinti įspūdžiais, organizatorius V.Stoškus nuoširdžiai dėkojo visiems partneriams bei rėmėjas ir ypač UAB „Arenijaus servisas“ kolektyvui, kuris, galima sakyti, jį išgelbėjo iš labai keblios padėties. Anot V.Stoškaus, lyg tyčia, festivalio dieną nuo per didelio darbinio krūvio ar kitų priežasčių sudegė jo automobilio sankaba. Išgelbėjo serviso vadovas A.Tamašauskas, pasiūlęs nemokamai pataisyti automobilį. Tai padarė tą pačią dieną.

Išskirtinai „Rusnės festivalio“ organizatoriai ir partneriai dėkoja ir Šilutės šaulių kuopai bei jos vadui Donatui Jauniui, kurie savanoriškai daug padėjo rengiant muzikos šventę ne tik salos gyventojams, bet ir atvykusiems svečiams.

Anot V.Stoškaus, didelės pagalbos sulaukta ir iš Šilutės policijos darbuotojų, kurie atsakingai prižiūrėjo tvarką, netrikdė renginio eigos, kuri užsitęsė šiek tiek ilgiau, nei planuota.