Aštuntosios žuvienės įdomybių katilas

zuvieneTęsiame gražią tradiciją – artėjant Žuvienės virimo čempionatui suteikti galimybę skaitytojams panaršyti po įdomybių ir faktų katilą.
* Šis Žuvienės virimo čempionatas, kuris įvyks rugsėjo 3 dieną Šilutės mažųjų laivų uoste, – jau 8-asis.

* Intensyviai vyksta komandų registracija. Dalyvių anketą galite rasti Šilutės r. savivaldybės internetiniame tinklalapyje.
Jau yra užsiregistravusios beveik 30 komandų, iš jų 15 – ne iš mūsų krašto.

Bet, kaip rodo patirtis, komandų registracijos bumas prasideda savaitę iki čempionato.

* Tradiciškai čempionato dalyviams ir žiūrovams nupirkta net 8000 vienkartinių termoindų žuvienei degustuoti.

* Smagu, kad pirmą kartą žuvienę virs Šilutės sporto mokyklos komanda, kuri šį rudenį švęs savo garbingą 60 metų jubiliejų.

Čempionato metu bus parengta reklaminė Sporto mokyklos fotosienelė, prie kurios bus galima susitikti su legendiniais Sporto mokyklos treneriais, pabendrauti su jais ir nusifotografuoti. Nuo scenos bus nuolat skelbiama informacija, kokie treneriai kokiu metu bus šioje fotostudijoje po atviru dangumi.

Kviečiame visus buvusius Sporto mokyklos auklėtinius į Žuvienės virimo čempionatą pabūti drauge su tomis išskirtinėmis asmenybėmis.

* Žuvienę pirmą kartą virs ir Šilutės ligoninės komanda. Patikiname, kad jos teritorijoje tikrai nebūsite vaišinami vaistais ar vitaminais. Mūsų krašto gydytojai pasiruošę įrodyti visiems savo meistriškumą ir prie žuvienės katilo.

* Įdomią naujieną, nebūdingą mūsų kraštui, ketina pateikti jurbarkiečiai, garsėjantys savo Žiobrių švente. Reklamuodami savo renginį, jie keps ant vytelių pamautus žiobrius. Šis unikalus kepimo būdas patvirtintas ir tautinio paveldo sertifikatu.

* Įdomią komandą sudarė Klaipėdos krašto turizmo informaciniai centrai, užimsiantys dvigubą teritoriją. Čia jūs turėsite progą ne tik paragauti žuvienės, bet ir susipažinti su Klaipėdos krašto lankytinomis vietovėmis.

* 8-asis Žuvienės virimo čempionatas pažers gausų būrį svečių. Nenustebkite čempionato metu išgirdę kalbant lenkiškai, vokiškai, latviškai, turkiškai, rusiškai ar ukrainietiškai.

* Smagu, kad kai kurios Lietuvos kelionių agentūros siūlo mokamą vienos dienos kelionę iš Kauno į Klaipėdą, aplankant Šilutėje vyksiantį tradicinį Žuvienės virimo čempionatą. Sutikite, kad šis faktas liudija apie šio plačiai garsėjančio renginio – žuvienės šventės – įvertinimą.
Laukti liko visai nedaug. Susitiksime Žuvienės virimo čempionate, Šilutės uoste, katilų alėjoje.

Pagarbiai – čempionato sumanytojas ir vyriausiasis šefas
Marijus BUDRAITIS