Aštuonioliktą kartą paminėta Suaugusiųjų mokymosi savaitė

 

1 suaugusiuju_mokymosi_savaiteKurti mokymosi šventę lapkričio viduryje kvietė Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymosi centras su aštuonioliktąja suaugusiųjų mokymosi savaite „Mokymosi galia ir žavesys“. Toks kūrybinis judesys šioje švietimo įstaigoje yra tradicinis. Jis kasmet papildomas naujomis idėjomis, suburia ne tik daugiau sužinoti, bet ir parodyti, kur slypi mokymosi žavesys. Svarbu žinoti ir dar kartą prisiminti, kad be mokymosi sunkiai įsivaizduojama daugelio iš mūsų profesinė veikla ir karjera, sveikas ir laimingas gyvenimas.

2017 metų suaugusiųjų mokymosi savaitė Šilutės JSMC paminėta į įvairias veiklas įtraukiant visą bendruomenę: esamus ir buvusius mokinius, jų šeimas, andragogus, jau kelintus metus skaičiuojančio ir laisvalaikį leidžiančio mokytojų senjorų klubo „Liepa“ narius bei šiemet įkurto Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) dalyvius. Visais šios progos renginiais šiemet siekta praturtinti Europos suaugusiųjų mokymosi metus, Europos profesinių gebėjimų savaitę bei, žinoma, sudėti svarbūs akcentai minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Tradiciškai šios savaitės metu buvo aptarti bei įvertinti plunksnos draugai, kurie savo kūrybos galias galėjo išlieti skelbtame rašinio konkurse „Mokymosi galia ir žavesys“. Konkurse dalyvavo ne tik Centro mokiniai, bet ir Šilutės TAU nariai.

Pirmąją renginių ciklo dieną Šilutės JSMC erdviose patalpose simboliškai visi suaugusiųjų mokymosi keliai vedė į Kūrybines dirbtuves „Šventinių sodų vėrimas iš šiaudų“. Kūrybinėmis mintimis ir idėjomis su dalyviais dalijosi vakaro vedėja, Lietuvos etnokultūros ugdytojų sąjungos Pagėgių skyriaus pirmininkė Vida Gečienė. Kitą dieną teatro aistruoliai buvo pradžiuginti Šilutės kamerinio dramos teatro edukacine programa „H.Zudermano „Namo statymas“.

Paskutinioji diena vainikuota bendruomenės popietėje „Bėgantis laikas“. Šis vakaras buvo apgaubtas muzikine aura ir visiems dalyviams paliko malonius atsiminimus. Išskirtinį žodį susirinkusiesiems sakė Šilutės TAU rektorius Pranas Avižinis. Jis pasidalijo savo istorinėmis žiniomis apie Lietuvą, apžvelgė jos nepriklausomybės šimtmetį, parodė sukauptą proginių, istorinių Lietuvos medalių kolekciją.

Baigiamojo Suaugusiųjų mokymosi savaitės vakaro siurprizu tapo linksmas ansamblis ir jo atlikti keli kūriniai. Beje, šį ansamblį, kuris dar nesusikūrė pavadinimo, subūrė Šilutės Trečiojo amžiaus universiteto nariai.

Praūžus šiems renginiams ir dar neišblėsus jų įspūdžiams Šilutės JSMC direktoriaus pavaduotoja Daiva Budvytienė „Šilutės naujienoms“ sakė: „Be mokymosi būtų sunkiai įsivaizduojama visų mūsų veikla – sveikas ir laimingas gyvenimas“.