Aštuonios Naujametės nakties maudynės – naujas švėkšniškio rekordas

sveksnos sveikuolis_rekordininkas_priceviciusKaune gyvenantis švėkšniškis Kęstutis Pricevičius daugeliui jau žinomas kaip rekordininkas. 2013 m. Lietuvos rekordų agentūra įregistravo jo pasiektą šalčiausių maudynių atviruose vandenyse rekordą: drąsuolis 2012-ųjų vasario 2-ąją Nemune išsimaudė lauke esant 30 laipsnių šalčio.

Nuo šiol šio švėkšniškio pavardę bus galima aptikti ties dar vieno rekordo grafa. Naujo rekordo įrašas suformuotas taip: „Daugiausia kartų atviruose vandenyse dalyvavo Naujametės nakties maudynėse („ruonis“) – 8 kartus – Kaune gyvenantis švėkšniškis Kęstutis Pricevičius.

Jis iš gruodžio 31 d. į sausio 1 d. Naujuosius 2001, 2002, 2003, 2004, 2008, 2009, 2010 ir 2017 metus sutiko pasinėręs atviruosiuose vandenyse“.

Sveikuolis „Švėkšnos naujienoms“ papasakojo, kaip kilo tokio rekordo idėja, kodėl jis jau daugiau nei 20 metų kiekvieną rytą maudosi lauke ir kodėl naujo rekordo formuluotėje paminėtas Švėkšnos vardas.

Papasakokite, kaip kilo idėja pasiekti būtent tokį rekordą?

– Specialiai rekordo nesiekiau ir neplanavau. Tiesiog natūraliai tokia mintis brendo jau seniai ir 2000-ųjų pabaigoje pasiūliau Kauno „ruoniams“ sutikti Naujuosius vandenyje. Iš viso to atėjo 3 ar 4 moterys ir aš – vienas vyras. Taip viskas ir prasidėjo. Toliau pagal galimybes naujametes maudynes tęsiau vienas. Tik gerokai vėliau draugai pasiūlė įregistruoti rekordą.

– Jūs jau daug metų kiekvieną rytą maudotės atviruose vandenyse. Kodėl?

– Maudytis atviruose vandenyse pradėjau nuo 1979-ųjų vasaros, kai buvome studentų statybiniame būryje (SSB) Arlaviškėse, prie Kauno marių. Nuo tada tęsiau maudynes ir grįžęs į Kauną. Maudžiausi 2-3 kartus per savaitę, o po kokių 10-ies metų pradėjau maudytis kasdien. Be to nebeįsivaizduoju dienos pradžios ir tolesnių darbų. Tai tarsi kavos puodelis kofemanui, kuris be jos negali atsibusti. Dabar dar 5 kartus per savaitę bėgioju po 5 km ir po to neriu į Nemuną. Dėl to galiu neriboti maisto ir valgyti, kiek noriu ir kada noriu, ir puikiai jaustis.

– Gyvenate Kaune, bet save vadinate švėkšniškiu, net rekordo formuluotėje esate pristatytas kaip švėkšniškis. Kokią vietą Jūsų gyvenime užima Švėkšna?

– Švėkšna – mano gimtinė, mano vaikystė, paauglystė, griežti, mylintys tėveliai, puikūs klasiokai, profesionalūs mokytojai, pirmieji šuoliai į aukštį su mokytoju M.Urmulevičiumi, pirmosios raidės su pirmuoju mokytoju Bliūdžiumi, pirmoji meilė ir visa kita, kas turi liekamąją vertę visam gyvenimui.

Nieko nėra labiau jaudinančio už vaizdą, kuris atsiveria artėjant prie gimtosios Švėkšnos, kai pasimato didingi bažnyčios bokštai. Ir taip – nuolatos. Visada sakau, kad esu švėkšniškis, o Švėkšna – gražiausias kampelis žemėje.