Ašvos upė plukdo negyvų žuvų kūnus

asvoje nudvese zuvysŠvėkšnos seniūnijos Stemplių kaimo gyventojai praėjusio antradienio vakarą  pastebėjo Ašvos upe vandens srovės žemyn, link Žąsyčių kaimo, plukdomų negyvų žuvų kūnų.

Seklus vanduo buvo patamsėjęs, bet specifinio chemikalų dvoko neskleidė.

Aiškintis, kas ištiko žuvims ir hidrobiontams Ašvoje, penktadienio rytą atvyko du Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos  pareigūnai. Jiems talkino ir Švėkšnos seniūnijos darbuotojas Vaclovas Šernius.

„Tik mažų negyvų žuvyčių kūnų matėme tarp žolių ties Stemplėmis ir šiek tiek daugiau pasroviui – ties Žąsyčiais. Neatrodo, kad Ašvoje būta masinio žuvų kritimo. Priežastis, kodėl ėmė gaišti mailius, neaiški. Fermų ar kitų taršos šaltinių aplink pakrantėse nėra, gal iš aukščiau, nuo  Pajūralio kaimo, kuris yra Šilalės rajone, upelis atplukdo išnuodytas ar dėl deguonies stygiaus neišgyvenusias žuvis“, – pasakojo V.Šernius.

Šilutės rajono gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos darbuotojai paėmė vandens mėginius ir išsiuntė į Klaipėdą ištirti.

„Mes gavome pranešimą apie negyvas žuvis Ašvoje tik šiandien ir iš karto išvykome į ekologinės nelaimės vietą“, – sakė Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos specialistas Arūnas Tarvydas.

Pasak jo, tarp negyvų mažų žuvyčių upėje, kurios gylis seklumose yra apie pusmetrį, o duburiuose – metras ar šiek tiek daugiau, jis matė kelis negyvus upėtakius bei ešeriukus.

„Gal liko iš upės neišgriebti, jei joje darbavosi brakonierius su elektros įranga… Neturiu versijų, priežastis šio žuvų kritimo neaiški. Ištirpusio deguonies kiekis vandenyje yra normos ribose“, – teigė A.Tarvydas.

Kaimyninio Šilalės rajono aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai tvirtino iki šiol negavę nė vieno pranešimo apie negyvas žuvis Ašvoje, bet incidentą dabar pradės tirti.

Pasak jų, aukščiau Šilutės – Šilalės rajono ribos, netoli Ašvos upelio, yra stambi ferma. „Patikrinsime mėšlides, gal srutos iš jų teka“, – kalbėjo specialistai.

Iki šiol Šilutės rajone dėl teršimo žuvys yra kritę tik Šyšos ir Tenenio upėse, o  Ašva negyvas žuvis išplukdo pirmą kartą.