Ateinančios vėtros ir šalčiai: grėsmė likti be stogų, vandens ir šilumos

audra-vilniuje-62052705Sinoptikams prognozuojant vėjuotus orus bei šaltį, draudikai primena Lietuvos gyventojams  apie būtinybę pasirūpinti savo namais, namų kieme esančiais daiktais ir automobiliais. Pasak draudimo ekspertų, tinkamai pasiruošus, galima išvengti gamtos padarytų nuostolių.

„Praėjusio savaitgalio audra dažniausiai plėšė namų stogus. Gyventojus raginame įvertinti stogo būklę, o galimus plyšius, netvirtai besilaikančias dalis sutvirtinti. Tačiau nereikia pamiršti ir kieme esančių daiktų, kuriuos vėtra gali pakelti ir nupūsti ar išvartyti. Privačių namų savininkams rekomenduojama net šiukšlių konteinerius įstumti į garažą ar ūkinį pastatą. Ateinant šalčiams būtina patikrinti ir šildymo bei vandens vamzdžius, ypač negyvenamuose namuose, sodo nameliuose. Dėl nukritusios oro temperatūros sprogsta vamzdžiai, užliejamos patalpos, namai lieka be šildymo ar vandens“, pasakoja „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktorius Gytis Matiukas.

Jis pabrėžė, kad ateinant vėtroms svarbu nepalikti automobilių po dideliais medžiais, prie netvirtų statinių, kad ant jų neužkristų vėtrų nulaužtos šakos ar nuplėštos pastato dalys. Be to, reikėtų susitvarkyti namų kiemus, kad juose neliktų daiktų, kurie vėtros pakelti gali apgadinti mašiną.

„PZU Lietuva“ Žalų departamento direktorius informavo, kad praūžus vėtrai namus apdraudę gyventojai turėtų kreiptis į draudimo bendrovę dėl nuostolių užfiksavimo ir kuo greitesnio jų kompensavimo. Jeigu gamta pridaro nuostolių savaitgalį, žmonės į draudikus gali kreiptis iš karto – bendrovės Ryšių su klientais valdymo centras veikia visą parą be poilsio dienų.

G.Matiukas atkreipė dėmesį, kad apie įvykį reikia pranešti per tris darbo dienas. Jei dėl elektros sutrikimų žmonės to padaryti neturi galimybės, pranešimai bus priimami ir vėliau, o nuostoliai atlyginti.

Nukentėjusiems nuo audros „PZU Lietuva“ žalų ekspertai pataria:

Pasirūpinkite, kad žala nedidėtų. Praneškite apie įvykį draudimo bendrovei ir, esant būtinybei, pradėkite atkūrimo darbus. Geriausia, jei užfiksuotumėte nuostolius fotoaparatu, tačiau jei tokios galimybės neturite, saugokite senas medžiagas – lentas, stogo dangą, kitas dalis, kurias apgadino stichija. Suniokotas vietas apdenkite, pritvirtinkite. Taip apsaugosite jas nuo tolesnių gamtos stichijų.

Išsaugokite medžiagų pirkimo čekius, jeigu buvo įsigytos medžiagos audros nuostoliams sumažinti. Draudikui įvertinus nuostolius, pagal pirkimo čekius bus atlyginama žala.