Ateities technologijos pasiekiamos ranka

ateities technologijosVykdant projektą „Bendruomenės „HubÆas“ bibliotekoje „Atrask savo saviraiškos kodą“ Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale vyko mokymai „3D modeliavimas“ Pašyšių pagrindinės mokyklos mokiniams.

Viena ¢ turėti kokią nors idėją savo galvoje, ją modeliuoti, virtualiai apipavidalinti, ir visai kas kita ją materializuoti: turėti galimybę ją paliesti rankomis, pastatyti ant stalo.

3D spausdinimas leidžia tai įgyvendinti per trumpą laiką, ši technologija atveria galimybę ne tik turėti, bet ir jausti savo idėjas.  Būtent toks šio F.Bajoraičio viešosios bibliotekos vykdomo projekto tikslas – padėti atrasti savo saviraiškos kodą. Projektas suteikia progą išmokti naudotis minėta modernia įranga, suburia visus, norinčius bibliotekoje susitikti, eksperimentuoti, kurti idėjas ir jas įgyvendinti, dalintis žiniomis, daryti tai, kas patinka.

Mokymų dalyviai susipažino su projektu, kuris visus kviečia nuo pirmadienio iki penktadienio bibliotekoje išbandyti jėgas kūrybiškumo, modeliavimo, elektronikos, žinių ir multimedijos užsiėmimuose.

Dalyviams pristatytas naujas 3D spausdintuvas „Ultimaker 2“, kuriuo atspausdinti objektai ypač sužavėjo jaunesnius bibliotekos lankytojus. Čia pat buvo galima išbandyti jo veikimą, sužinoti spausdinimo galimybes. Visi buvo nustebinti puikiomis spausdintuvo galimybėmis, kai per trumpą laiką išgavo ypatingo tikslumo nupieštas detales.

Susirinkusieji mokėsi modeliuoti specialia programa „Solidwork“, patys kūrė modelius – suvenyrus. Sukurtos suvenyrinės figūros bus atspausdintos naujuoju spausdintuvu ir dalyviai galės savo kūrinius parsinešti namo. Moksleiviai patys išmoko susikurti trimačius objektus.

Tokie užsiėmimai skatina vaikus domėtis naujomis technologijomis, dalyvauti kūrybinėje veikloje, dalintis įgytomis žiniomis. Svarbu, kad tokia galimybė suteikta ir mažesnių bibliotekų lankytojams, kurie gyvena atokiau nuo miesto ir neturi galimybės lankyti jiems patinkančius užsiėmimus.

alt