Atėjo laikas plėsti kapines

kapinesDaugumos rajono seniūnijų kapinėse po 2-3 metų pritrūks vietos amžinajam kraštiečių poilsiui. Toks faktas konstatuotas seniūnų ir rajono vadovų pasitarime.

Roges ruošia vasarą

Vietos kapinėse stygiaus ir kaimų bei miesto kapinių plėtros klausimą seniūnų pasitarime iškėlė Savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis. Anot direktoriaus, roges reikia ruošti vasarą, ir ne laikas bus galvoti tada, kai staiga paaiškės, kad laidoti nebeturime kur.

Klausimą, kiek ilgai dar užteks vietos esamose kapinėse, gavę seniūnai atsakinėjo kone vienbalsiai: „Padėtis bloga“.

Merė Daiva Žebelienė priminė, jog šiuo metu rengiami planai Šilutės ir kai kurių kitų seniūnijų kapinių plėtrai, tad pats laikas iš anksto pagalvoti ir apie kitų amžinojo poilsio vietų situaciją.

Nerimo turi visi seniūnai

Paaiškėjo, jog vietų Saugų ir Usėnų kapinėse užteks dar gal 2-3 metus, Kintų – daugių daugiausia 3 metus, o Žemaičių Naumiesčio – gal vos pusantrų metų. Bet kintiškių seniūnas Antanas Kližentis labai nesiguodžia – jau yra aptaręs su urėdijos ir vietos girininkijos vadovais vieną miško teritoriją, kuri tiktų amžinojo poilsio vietai.

Natūraliai į Skirvytėlės kapines turėtų pereiti ir rusniškiai. Anot seniūnės Dalios Drobnienės, antraip jau dabar tektų ruošti kapinėms naują vietą.

Švėkšnos seniūnijos gyventojai pastaraisiais metais iš naujo pradėjo laidoti mažesnėse kelių kaimų kapinaitėse, tad Švėkšnos kapinėse laidojama nedaug. Seniūnas Alfonsas Šeputis tikras, kad vietos čia nepritrūks dar bent 5 metus.

Dar ramesnis yra Gardamo seniūnas Tomas Balčytis, anot jo, gardamiškiai dabar laidoja nebesparčiai, tad čia vietų užteks dar kokį 10-metį. Bent 5 ar net 10 metų kapinių plėsti neteks ir vainutiškiams, nors čia, pasak Vitalijaus Mockaus, pastaruoju metu parvežama laidoti nemažai didžiuosiuose šalies miestuose gyvenusių kraštiečių.

O Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus nerimui pagrindo turi – Šilutės miesto kapinėse kapų daugėja neregėtais tempais ir vietos pritrūks jau po poros metų. Kapines numatoma plėsti toliau į greta kapinių esantį mišką.

Prie kai kurių kapinių yra privačios ar valstybinės žemės valdos, tad tikimasi, kad su privatininkais pavyks susitarti ir bent dalį jos išpirkti.

Anot R.Ambrozaičio, situacija Šilutės rajone panaši kaip ir visoje Lietuvoje.

Beje, savivaldybės vadovai jau svarsto ir kolumbariumų įrengimo Šilutės kapinėse galimybes, mat dabar jas jau atveria įstatymai.