„Atėnės“ klubo narės: du dešimtmečiai aerobikos treniruotėse subūrė mus į vieną šeimą

Atenes moterys FullSizeRender2Šiemet sukanka gražus jubiliejus, kai į Šilutę įžengė judri ir dailiosios lyties atstovių labai pamėgta sporto šaka aerobika. Ji įžengė ir tapo neatsiejama daugelio šilutiškių gyvenimo dalimi.

Kovo 1-ąją, vos prasidėjus pavasariui, aerobikos užsiėmimus lankančios šilutiškės atšventė savo sporto šakos ir klubo jubiliejų. Rodos, laiko nuo pirmųjų treniruočių prabėgo tiek nedaug, tačiau jau 20-ieji.

Sukūrė „Atėnę“

Aerobikos klubas „Atėnė“ atsirado susibūrus kelių moterų grupei. 1995-aisiais kovo 1 d. į Šilutėje buvusią AB „Stakoma“ sporto salę pirmosioms aerobikos treniruotėms moteris pakvietė neseniai į pamarį gyventi atsikrausčiusi ir čia šeimos židinį pradėjusi kurti jauna trenerė Jūratė Gricevičienė.

Vėliau, 1998 m. birželį, moterys nutarė oficialiai įkurti klubą. Pastarajam išrinktas vardas „Atėnė“ – pagal graikų mitologijoje minimos išminties, strategijos ir karo deivės vardą.

Plečiant klubo veiklą ir siūlant įvairesnes treniruotes bei sporto užsiėmimus, klubas „Atėnė“ po kelių metų išaugo į sporto ir sveikatingumo centrą „Atėnai“. Čia šiandien kasdien prasmingai laiką praleidžia ne tik moterys ir vaikai, bet ir vyrai, kurie pluša treniruoklių salėje.

Bet nors klubas pakeitė savo pirmąjį pavadinimą, Šilutėje „Atėnės“ – aerobikos ritmu šokančios moterys ir merginos – išliko. Klubo narės kasmet džiugina ir garsina pamario kraštą savo įspūdingais pasirodymais.

Subūrė skirtingų profesijų žmones

Šiandien paklausta apie jos pasėtą aerobikos „užkratą“ Šilutėje, J.Gricevičienė nenori vien sau prisiimti nuopelnų. Pasak trenerės, tuomet buvo toks laikas, kai visoje Lietuvoje ėmė sparčiai populiarėti aerobika. Ji įsitvirtino ir Pamaryje.
„Aš buvau tik priemonė. Nebūtų buvę manęs, būtų atsiradęs kitas žmogus“, – įsitikinusi trenerė.Atene pries 20 metu FullSizeRender

Jai smagu, kad šiandien aerobikos užsiėmimus lanko ir mokytojos, ir medikės, ir teisės mokslus baigusios moterys. Tarp klubo narių yra ir tokių, kurios aerobika susidomėjo dar būdamos mokinukės, ir šiam sportui skiria laiko iki šiol. Pavyzdžiui, Indrė Nausėdienė, trenerės vadinama Indrute, galima sakyti yra užaugusi aerobikos salėje. Indrė, būdama gal trylikos metų ir besimokydama bendrojo lavinimo mokykloje, pradėjo lankyti pirmąsias aerobikos treniruotes, dalyvavo pirmajame Lietuvos aerobikos čempionate ir jame tapo nugalėtoja.

Jūratė šiandien jau suskaičiuoja net 9 mergaites, kurios pasirinko aukštojo mokslo studijas, susijusias su sportu – nori tapti arba jau tapo aerobikos trenerėmis ar kūno kultūros mokytojomis.

Aerobika – daugiau nei sportas

Vartydamos senus albumus, aerobikos treniruočių lankytojos džiugiai prisimena kartu švęstas šventes, treniruotėse, stovyklose, čempionatuose patirtus įspūdžius, išgyvenimus. Nuotraukose moterys atranda save, džiaugiasi, kad šiandieninis jų atvaizdas beveik niekuo nesiskiria nuo to, kuris buvo prieš dvi dešimtis metų.

Vien tik gražius atsiliepimus apie savo trenerę, aktyvią sporto meistrę Jūratę ir aerobikos treniruotes kalba klubo lankytojos, kurios sportuoja beveik nuo pirmųjų klubo gyvavimo metų.

Šilutiškės Asta Gruodienė ir Birutė Šveikauskienė lankyti užsiėmimus pradėjo būdamos kiek per trisdešimt. Jau 20 metų treniruotes „Atėnėje“ lanko ir šilutiškė Jūratė Janušauskienė, klube praleisti du dešimtmečiai jai buvo linksmi ir nuotaikingi kaip muzikos ritmas. Toks jis yra ir dabar.

Pasak moterų, didžiausias nuopelnas, kad aerobika įsitvirtino Šilutėje ir šiandien yra labai mėgstama, yra sumanios, nuoširdžios, entuziastingos trenerės Jūratės. Būtent trenerės dėka klubą lankiusios moterys tapo geromis draugėmis, subūrė gražiai draugystei ir bendrystei savo šeimas. Į klubo renginius moterys įtraukė vyrus, vaikus, ne vienos aerobikos lankytojos atžala taip pat lankė sporto treniruotes.

Mokytoja dirbanti B.Šveikauskienė aerobikos treniruotes lanko jau 18 metų. Nuo vaikystės mėgusi sportą moteris jau savęs neįsivaizduoja be šio laisvalaikio užsiėmimo. Pasak pašnekovės, gyvenime būta visko, o klube atrastos draugės ir trenerė visad buvo šalia – padėjo atlaikyti gyvenimo iššūkius, kai reikėjo, išklausė, kai buvo sunku, palaikė.

„Atėnės“ lankytojos susirenka ir į judrias treniruotes, kurios padeda lavinti kūną bei palaiko jaunystę, ir diskutuoja įvairiomis temomis, dalijasi gyvenimo ir sveikos gyvensenos patirtimi. Nepraeina nepastebėta ir kiekvieno klubo nario asmeninė šventė: gimtadieniai, vedybinio gyvenimo sukaktys, krikštynos. Moterys su šeimomis švenčia metų užbaigimą, sporto sezono atidarymus. Jau tapo tradicija, kad  kasmet klubas dalyvauja ir Joninių renginyje, mini valstybines šventes, kas vasarą plaukia baidarėmis. Kartais, esant ypatingai progai, nariai renkasi pas kurį nors į sodybą, būna net bendrų išvykų į kalnus.

Galimybė sau ir dėl savęs

Apskaitininke dirbanti A.Gruodienė kasmet kovo 1-ąją mini ne tik klubo gimtadienį, bet ir savo atėjimą į klubą. Asta aerobikos treniruotes lanko jau 18 metų. Pasak šilutiškės, sportas jai visada buvo artimas. Noras lankyti aerobikos treniruotes atėjo tuomet, kai atsirado daugiau laisvo laiko, kai paaugo vaikai ir… į duris pabeldė 35-metis. „Kai pamačiau, kad vis mažiau ėmė džiuginti veidrodis, nusprendžiau pasirūpinti savo sveikata bei savijauta. Pradėjusi lankyti aerobikos treniruotes pajutau pilnatvę ir gyvenimo džiugesį“, – sako Asta.

„Kiekvieną kartą atėjusi į treniruotes sužinau ką nors nauja. Esu labai dėkinga trenerei Jūratei, kuri mums jau tapo ir drauge. Net 18 metų lankant treniruotes, jos nė kiek nepabodo ir netapo rutina. Trenerė visad pasiūlo naujų pratimų, žavi naujomis idėjomis, entuziamu“, – sako šilutiškė.

Pasak moters, jei žmogus žino, ko jam iš tikrųjų reikia, visad atras sau tinkamą nišą, kur praleisti laisvalaikį. Tad ir Šilutėje daugelis lengvai gali atrasti sau tinkamą užsiėmimą. Tokį aerobikos salėje atrado ir Asta.

„Mūsų klubas vienija skirtingų pomėgių, profesijų bei išsilavinimų žmones, jų šeimas. Lankome klubą ne tik todėl, kad norime turėti gražesnę figūrą, daugiau energijos, bet ir dėl trenerės įskiepyto vidinio apsisprendimo, kad reikia rūpintis savimi. Treniruotės – tai laikas, per kurį dovanojame sveikatos ir dėmesio sau“, – atviravo pašnekovė.