Atidaromi vaikų darželiai ir naujos ikimokyklinukų grupės

saugu darzelisŠvietimo skyrius informuoja, kad rajone daugėja ikimokyklinio ugdymo grupių: po vieną naują grupę nuo rugsėjo 1-osios pradės veikti Vilkyčių pagrindinėje mokykloje ir Šilutės vaikų darželyje „Pušelė“, dar viena nauja grupė nuo sausio pradžios duris atvers Vainute.

Bet jaunos mamytės sunerimo, jog savaitę iki rugsėjo nebeturės kur palikti savo mažųjų – jos nugirdo, jog uždaromos ir tos grupės „gelbėtojos“, kurios per vasarą veikė darželyje „Pušelė“.

Ikimokyklinukams – daugiau grupių

Nuo rugsėjo Vilkyčių pagrindinėje mokykloje atidaroma ikimokyklinio ugdymo grupė, kurioje vaikai galės pabūti iki darbo dienos pabaigos, čia jie dieną ir pamiegos. Iki šiol Vilkyčiuose buvo tik priešmokyklinio ugdymo grupė, kurią lanko vyresni, mokyklai besiruošiantys vaikai. Tad tokia vaikų darželio užuomazga mokykloje bus tikras išsigelbėjimas dirbantiems jauniems vilkytiškiams, kurie iki šiol neturėdavo kur palikti savo atžalų.

Kol kas pageidavimus Vilkyčiuose leisti savo vaikus į ikimokyklinę grupę yra parašę 30-ties vaikų tėvai, o grupėje galėtų būti tik 20 mažųjų.

„Bet gali būti, jog rugsėjo 1-oji ir čia įneš savo „liūdnąją“ korekciją, kurią kasmet pajaučiame prasidėjus mokslo metams: paaiškėja, kad į mokyklas ir darželius ateina kur kas mažiau vaikų, nei buvo žadėta pavasarį“, – sako Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė.

Be to, dalis vaikų Vilkyčiuose yra jaunesni nei 3 metukų, o tokie dar negali būti priimti į darželinukų grupę. Tad tikslus vaikų skaičius paaiškės tik rugsėjį.

Panašiai yra ir Vainute: čia irgi iki šiol ugdyti priešmokyklinukai, o naujais mokslo metais bus surinkta ir ikimokyklinukų grupė. Skirtumas tik tas, kad Vainuto ikimokyklinukai bus ugdomi nuo sausio 1-osios.

Viena nauja grupė atidaroma ir Šilutės vaikų darželyje „Pušelė“. Kitos įstaigos komplektuoja tiek pat grupių, kiek turėjo ir ankstesniais metais.

Vaikų skaičiai darželiuose dažnai keičiasi, tad rugpjūčio pabaigoje bus surengtas papildomas mažųjų priėmimas į atsiradusias laisvas vietas. Tėvai turėtų kreiptis tiesiogiai į įstaigų vadoves.

Atidaromi visi darželiai

B.Tekorienė nepajėgė nuslėpti nustebimo, kai išgirdo klausimą apie tai, jog paskutiniąją rugpjūčio savaitę nebeveiks nė viena grupė vaikų darželyje „Pušelė“. Šioje įstaigoje vasarą buvo suformuotos 8 grupės, dvi iš jų – jungtinės, t.y., jose laiką leido kelių vaikų ugdymo įstaigų mažieji.

Pasak Švietimo skyriaus vedėjos, nuo pirmadienio atidaromi visi vaikų darželiai, tad vaikai grįžta į savuosius antruosius namus. Todėl grupės „gelbėtojos“ „Pušelėje“ tiesiog nebebus reikalingos.

B.Tekorienė pastebėjo, jog vasaros pradžioje labai daug tėvų pareiškė norą leisti savo vaikus į darželį ir vasarą. Bet vėliau paaiškėjo, kad tas poreikis nebuvo toks didelis: priimta 160 prašymų, o lankomumo vidurkis buo tik 120 vaikų. Dalis vaikų, pasak vedėjos, darželį lankė tik dvi ar tris dienas per savaitę, grupėse būdavo po 10-14 vaikų.