Atidarytas kelias į Priekulę (foto)

tiltas rolandoAtnaujintas transporto priemonių eismas rekonstruotu tiltu per Perkaso upelį. Daugiau kaip penkis mėnesius važiuojantieji nuo Šilutės link Priekulės turėdavo sukti aplinkkeliais, nes vyko tilto per Perkaso upelį rekonstrukcija.

Automobilių eismas kelyje Kaunas–Jurbarkas–Šilutė–Klaipėda buvo nutrauktas balandžio pabaigoje.

Važiuojantieji į Klaipėdą automobilius turėjo sukti pro Agluonėnus ir Ketvergius, taip nuvažiuojant papildomai 20 kilometrų.

Tilto per Perkaso upelį rekonstrukcija turėjo būti baigta iki liepos 31-osios, tačiau darbai užsitęsė dėl atsiradusių papildomų nenumatytų darbų. Tiltas buvo atidarytas praeitą penktadienį, rugsėjo 28 d.

Pasikeitus transporto srautams tiltas susidėvėjo, jo būklė buvo avarinė, todėl tapo būtina jį atnaujinti. Šis metalinis tiltas – vienas iš šio krašto inžinerinių paminklų, yra įtrauktas į Nekilnojamojo kultūros paveldo sąrašą, todėl jis rekonstruotas vadovaujantis kultūros paveldo tvarkybos darbų reikalavimais. Rekonstrukcijos metu pakeista dalis metalinių konstrukcijų, sutvarkyti prietilčiai ir kt. Darbų vertė – apie 1,5 mln. Lt.

Tiltas ZAL 8517Tiltas ZAL 8514Tiltas ZAL 7346

Kadangi eismo juostų plotis nepadidėjo, važiavimo sąlygos nepasikeitė – čia ir toliau stovės vienos krypties pirmenybę numatantys kelio ženklai. Pėstieji ir dviratininkai galės džiaugtis šiek tiek platesniais šalitilčiais.

Kol kas bus rekonstruotas tik vienas tiltas netoli Priekulės. Tačiau tiesiant aplinkkelį aplink Priekulę atsiras dar trys tiltai – per Gruodę, Agluoną ir Miniją. Be to, bus įrengta pralaida per Neknupį.

Aplinkkelį teisia įmonė „Lemminkainen Lietuva“. Viso šio projekto vertė beveik siekia 41 mln. litų.