Atidarytas naujasis tiltas per Šyšą

 DSCF3844Trečiadienį miesto visuomenei iškilmingai perduotas naujasis pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas per Šyšą, esantis miesto parke, šalia Šilutės stadiono.

Apie 126 000 eurų atsiėjęs statinys išbandytas jau anksčiau, tik iškilmingas juostelės kirpimo momentas paliktas vasario pradžiai, kai pabaigti tvarkyti ir dokumentai.

Tilto atidarymo juostelę perkirpo Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, rangovo – UAB „Kavesta“ ir apšvietimą rengusios UAB „Įtampa“ atstovai.

S.Šeputis sakė, jog šis ryškia geltona spalva šiemetinės pilkos žiemos fone suspindęs statinys yra visiškai saugus – jis atlaiko 27 tonų svorį. „Taigi ant jo gali sustoti 270 žmonių, sveriančių po 100 kilogramų“, – šmaikštavo jis, ragindamas tilto tvirtumą išbandyti žiniasklaidos atstovus.

Tilto projektavimo ir statybos montavimo darbai atsiėjo 114 000 eurų, dar apie 12 000 eurų kainavo jo apšvietimas. Statybos buvo pradėtos pernai rugsėjį, o baigtos prieš pat Kalėdas.

Tilto spalvą iš kelių projektuotojų pasiūlytų variantų rinko komisija, ir jam parinkta linksma geltona spalva.
Senasis čia stovėjęs tiltelis buvo pusantro metro pločio ir 25 m ilgio. Naujasis tą plotį viršija daugiau nei dvigubai – yra 3 m 28 cm pločio ir 27 m ilgio. Nuo senojo tiltas skiriasi ir tuo, kad neturi atramų į vandenį, todėl netrukdys vandens pramogų mėgėjams, be to, ir pats ilgiau tarnaus, nes jo atramų nežalos ledonešis.

Dar viena naujovė – tilto danga, kuriai pasirinkta medžiaga iš medžio ir plastiko. Anot Savivaldybės Ūkio skyriaus specialisto Mindaugo Oželio, tai aplinkos poveikiui itin atspari medžiaga, kuri, jei niekas jos specialiai nežalos, turėtų tarnauti bent 25 metus.

Tad šilutiškiams belieka bendromis jėgomis tausoti naująjį statinį.