Atidarytas „Šeimų skveras“ ir pristatyti oranžiniai katinai

Žaidimų aikštelė, vaikams skirti treniruokliai, oranžiniais katinais ištapyta siena - lyg magnetas traukia mažuosius šilutiškius. Jau kuris laikas Šilutės centre veikia jauki vieta, tinkanti praleisti laiką su vaikais.

Liepos 6-ąją įvyko oficialus „Šeimų skvero“ atidarymas. Spalvingoje šventėje koncertavo vaikų popchoras „Spindulys“, pasirodė šokių klubo „Žvaigždūnė“ vaikų grupė. Įdomu buvo su vaikų žaidimų kambario „Kukulis“ animatore išpūsti didžiulius muilo burbulus, ar kūrybinėse dirbtuvėse pasigaminti trispalvį malūnėlį. Šilutės H. Šojaus muziejaus kolektyvas vaišino tradiciniais šio krašto skanėstais „vofeliais“ ir kafija.

Ant sienos – oranžiniai katinai

Daugelis šilutiškių jau matė, kad „Šeimų skvero“ sieną puošia oranžiniai katinai. Piešinio eskizą sukūrė Šilutės meno mokyklos mokiniai, o visa tai perkelti ant sienos padėjo „Gyva grafika“ dailininkas Tadas Šimkus. Priminsime, kad Tadas Šilutėje darbavosi ir prieš ketverius metus, kada padėjo istoriniais motyvais ištapyti „Šilutės baldų“ sieną.

T. Šimkus Šilutėje dirbo penktadienį ir šeštadienį. „Šilutės naujienoms“ jis sakė, jog svarbiausia yra geras eskizas. Džiugu, kad šiam katinų eskizui, kurį atsiuntė A. Sirtauto mokinė, nereikėjo jokių korekcijų. „Nustebau, kad iš karto pataikė į kontekstą“, – puikiu ir šmaikščiu eskizu džiaugėsi menininkas.

T. Šimkus pasakojo, kad sumanymas ištapyti „Šeimų skvero“ sieną kilo dar karantino metu. Buvo mintis namų emocijas įnešti į viešą erdvę, lauką. Kambaryje ant palangės katinai miega, kas miega, kas žaidžia, kas vazoną išvertė… Šmaikštus piešinys, nutapytas jaukiomis spalvomis, įsiliejančiomis į architektūrinį miesto ansamblį.

Sienai nutapyti naudoti fasadiniai dažai, pagrinde aerozolis. Per vieną naktį Tadas padarė piešinio foną, jame paliko tik kačiukus. Penktadienį nutapyti kačiukus galėjo visi norintys šilutiškiai.

Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova sakė, kad bus išgražinta ir kita „Šeimų skvero“ siena, esanti šalia. Jau parengtas kitas eskizas su kitokia stilistika.

Šventinę nuotaiką kūrė pyragėliai

Liepos 6-ąją – „Šeimų skvero“ atidarymo dieną, susirinko daugybė žmonių. Šventinę nuotaiką kūrė Zefyras, Putėsis ir Suflė, trys šventiniai pyragėliai (Šilutės teatro aktoriai).

Visus su Valstybės, Mindaugo vardo diena pasveikino Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

„Mindaugo karūnavimas – valstybės vienybės ir tvirtybės simbolis. Valstybės stiprybė – tai žmogus ir šeima, todėl būtent Liepos 6-ąją Šilutei dovanojame „Šeimų skverą“, – sakė V. Laurinaitis. Jis džiaugėsi, kad mamos, tėčiai, vaikai, seneliai turės dar vieną vietą, kurioje šauniai galės leisti laiką.

Naująją žaidimų aikštelę pašventino šv. Kryžiaus parapijos klebonas Remigijus Saunorius. Vėliau, merui kartu su vaikais paleidus į dangų helio balionus, skvere prasidėjo linksmybės.