Atitarnavusios Kalėdų eglutės sušildys namus

 Kaledu eglutesSausio 6 dieną jau devintus metus iš eilės  pradedama vykdyti akcija „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“, kurios metu gyventojai kviečiami kalėdinius medelius atnešti į specialius konteinerius ir ten juos tvarkingai palikti. Anot akcijos sumanytojų, ekologijos verslo bendrovės „Ecoservice“ vykdomosios direktorės Daivos Skrupskelienės,  praėjusiais metais surinkti rekordiniai eglučių kiekiai įrodė, kad tokios akcijos tikrai reikia, o patys gyventojai kasmet su švenčių simboliais elgiasi vis atsakingiau.

Akcijos metu surinktos žaliaskarių atliekos yra perdirbamos ir virsta ekologišku kuru, taip tausojant gamtos išteklius ir mažinant užterštumą.

Pasak aplinkos ministro ir akcijos globėjo Kęstučio Trečioko, eglučių surinkimo iniciatyva yra labai sveikintina, nes po švenčių prie konteinerių netvarkingai paliktos eglutės teršia aplinką ir gadina estetinį vaizdą.

„Vien valdžios ir verslo pastangos nėra pajėgios išspręsti aplinkosaugos problemas, labai svarbus ir aktyvus visuomenės įsitraukimas bei idėjinis palaikymas, –  teigė K. Trečiokas. – Nors eglučių atliekos aplinkai didelio pavojaus nekelia, tačiau sudarytos patogios atliekų šalinimo sąlygos skatina gyventojus jomis pasirūpinti tinkamai ir nemesti, kur papuola.“

Remiantis „Ecoservice“ duomenimis, praėjusių metų akcijos metu iš specialių specialiuose konteineriuose buvo surinkta apie 870 kubinių metrų medelių, iš kurių vėliau pagaminta daugiau nei 87 kietmetrių biokuro.

Specialiais akcijos lipdukais pažymėtus konteinerius iki sausio 13 dienos bus galima rasti prie daugiabučių, prekybos centrų, kultūros namų ir kitose žmonių susibūrimo vietose. Akcija vyks net dvylikoje Lietuvos miestų – Vilniuje, Vilkaviškyje, Kazlų Rūdoje, Kybartuose, Širvintose, Šilutėje, Šilalėje, Pagėgiuose, Trakuose, Lentvaryje, Lazdijuose ir Klaipėdoje. Tikslios surinkimo vietos skelbiamos svetainėje www.ecoservice.lt.

„Nors didžiausio aktyvumo akcijoje sulaukiama iš didmiesčių gyventojų, tikimės, kad ankstesnių metų pavyzdys įkvėps ir mažesnių miestelių gyventojus prisijungti prie akcijos ir tinkamai pasirūpinti atitarnavusiomis kalėdinėmis eglutėmis, – sakė D. Skrupskelienė. – Džiaugiamės, kad akcijai nelieka abejingi ir valdžios atstovai, kas yra labai svarbu siekiant efektyviai spręsti aplinkosaugos problemas ir skatinti visuomenės įsitraukimą.“

Akcija vyks sausio 6-13 dienomis.

Nupuoštas eglutes bus galima mesti į specialius didelės talpos konteinerius, pažymėtus akcijos ženklais. Šilutėje konteineriai stovės:

Geležinkelio g. 7, prie „Argrochemijos” parduotuvės;

Lietuvininkų g. 39, prie „Šilutės prekybos” parduotuvės;

Parko g. 3, prie Šilutės kultūros ir pramogų centro esančioje automlbilių stovėjimo aikštelėje.