Buvęs Šilutės r. policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus vadovas Artūras Rimkus, pernai lapkritį atleistas iš pareigų už pareigūno vardo diskreditavimą ir įvairius darbinius pažeidimus, prieš savaitę bandė apginti savo reputaciją teisme – įrodinėjo, kad yra nekaltas ir galėtų toliau vadovauti Šilutės kriminalistams.
Tačiau praėjus vos savaitei po pirmojo teismo posėdžio, atsirado naujų įtarimų dėl A.Rimkaus „nepriekaištingos veiklos“. Antradienį Klaipėdos apygardos prokuratūros, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir Policijos departamento Imuniteto valdybos pareigūnai A.Rimkų išsivedė iš jo namų su antrankiais.
Šįkart buvęs Šilutės kriminalistų vadas kartu su dar aštuoniais Klaipėdos pareigūnais įtariami piktnaudžiavimu tarnyba, sukčiavimu ir melagingų duomenų, susijusių su automobilių vagystėmis, klastojant draudžiamuosius įvykius, pateikimo.
Areštantams taikė išskirtines sąlygas
Pernai lapkritį Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Imuniteto valdybos pareigūnai, vykdydami policijos padalinių vidaus kontrolę, gerokai pravalė Šilutės r. policijos komisariato kriminalinės policijos skyrių.
Po atlikto patikrinimo už pareigūno vardo pažeminimą ir įvairius darbinius pažeidimus iš pareigų atleisti Šilutės Kriminalinės policijos skyriaus vadovas Artūras Rimkus ir du šio skyriaus tyrėjai – Ramūnas Meškauskas ir Dainius Urbonas. Dar dviem pareigūnams – Egidijui Narevičiui ir Arūnui Liveriui – skirti papeikimai, surengta neeilinė atestacija.
Po atleidimų ir nuobaudų bangos visuomenei neaiškinta, kokius pažeidimus padarė Šilutės pareigūnai. Tačiau atleistieji savo kaltės neįžvelgė ir prašė teismo grąžinti į darbą.
Klaipėdos apygardos administraciniame teisme prasidėjęs bylinėjimasis praskleidė praėjusių metų pabaigoje Šilutės rajono policiją sukrėtusį skandalą dengusį paslapties šydą. Aiškėja, kad neeilinio kompetencijos patikrinimo policijos viršininkas Stasys Mickevičius sulaukė, o pareigūnai iš pareigų atleisti dėl išskirtinių sąlygų areštinėje laikytiems asmenims.
S.Mickevičius „Šilutės naujienoms“ užvakar patvirtino, kad neeilinė atestacija jam dar neįvyko, ji numatyta gegužės mėnesį.
A.Rimkus prašė grąžinti į darbą
Praėjusią savaitę Klaipėdos apygardos administraciniame teisme pirmasis atleidimą ginčijo beveik 19 metų policijoje išdirbęs Šilutės Kriminalinės policijos skyriaus vadovas A.Rimkus. Iš darbo atleistas vyras prašė teismo grąžinti jį į policiją ir priteisti dėl priverstinių pravaikštų negautą atlyginimą.
„Aš noriu būti atstatytas į savo pareigas, nes manau, kad buvau atleistas neteisėtai”, – žurnalistams kalbėjo A.Rimkus.
Paklaustas, kodėl visuomenei taip ir nebuvo paaiškinta apie jo ir kolegų atleidimo priežastis, buvęs Kriminalinės policijos skyriaus vadovas sakė esąs susaistytas tam tikromis paslaptimis, todėl to komentuoti negalįs.
Tuo tarpu Policijos departamento ir Klaipėdos apskrities VPK atstovai tvirtina, kad viskas padaryta teisėtai.
„Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato tarnybinio patikrinimo išvada, pagal kurią A.Rimkus atleistas iš vidaus tarnybos, yra pagrįsta, remiantis Policijos departamento surašyta tarnybinio patikrinimo išvada. Vertinti tarnybinio patikrinimo išvadą, kurią patvirtino policijos generalinis komisaras, aš neturiu įgaliojimų”, – aiškino Klaipėdos apskrities policijos komisariato atstovas Gediminas Savickas. Pasak komisariato atstovo, dalis šios išvados yra įslaptinta.
Net ir prasidėjus bylinėjimuisi, abi pusės nekalbėjo ne tik apie patį tarnybinį patikrinimą, bet ir apie jo priežastis. Tačiau iš išslaptintos dalies medžiagos aiškėjo, dėl ko pašiurpo tarnybinio tyrimo medžiagą gavę Klaipėdos apskrities policijos vadovai.
Sulaikytiesiems davė alkoholio, telefonų
Kalbama apie Šilutės areštinėje vešėjusią netvarką, kai piktnaudžiaudami tarnyba pareigūnai neva net savo kabinetuose perdavinėjo siuntinius sulaikytiesiems. Spėjama, kad tarp perduodamų daiktų būdavo ir alkoholio, tačiau teismas nepaviešino tai įrodančių nuotraukų. Į areštinę esą patekdavo mobilieji telefonai, kuriais suimtieji neva skambinėdavo masiškai. Be to, kai kurie suimtieji neva sulaukdavo privilegijos už padarytus nusikaltimus atlikti bausmę Šilutės komisariato areštinėje.
Buvęs kriminalistų vadovas neigė tyčia nuslėpęs atvejį, kai du sulaikytieji areštinėje neva neblaivūs susižalojo ir pateko į ligoninę. A.Rimkus sako, kad pradėti tarnybinį patikrinimą dėl šio incidento areštinėje teisę turėjo komisariato vadovas. Jis aiškina, kad suimtųjų skundai rašyti iš keršto, kad nei jis, nei jo kolegos, už areštinės veiklą nebuvo atsakingi.
Informacija apie šį incidentą ir jo aplinkybes į viešai skelbiamą kriminalinių įvykių suvestinę nepateko.
Neatmetama galimybė, kad visi šie pažeidimai, jei jie ir buvo padaryti, galėjo turėti „garbingą tikslą” – padėti kriminalistams surinkti kuo daugiau informacijos apie nusikaltimus ir juos vykdančius asmenis. Tą netiesiogiai iš karto po kilusio skandalo patvirtino ir Klaipėdos apskrities VPK vadovybė.
Praėjusių metų viduryje oficialiai pranešta, kad aukščiausius šalies policijos vadovus pasiekusi informacija apie Šilutės rajono policijos komisariate esančias negeroves pasitvirtino su kaupu.
Antrankius uždėjo namuose
Šioje istorijoje dar vienas netikėtas posūkis įvyko praėjusį antradienį – tuomet Klaipėdos policijos komisariato areštinėje atsidūrė devyni asmenys.
Sulaikytųjų asmenų darbo bei gyvenamosiose vietose atliktos kratos.
Įtariama, kad suimtieji imitavo avarijas bei mašinų vagystes ir bandė pelnytis iš draudimo bendrovių. Tarp sulaikytųjų – ir buvęs Šilutės kriminalistų vadovas A.Rimkus, ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Autotransporto priemonių grobimo tyrimo skyriaus viršininkas Edmundas Tautavičius bei šio skyriaus tyrėjas Žilvinas Ukockis.
Šilutės r. PK vadas S.Mickevičius sakė nežinantis, kur dirba kiti kartu su A.Rimkumi ir E.Tautavičiumi sulaikyti pareigūnai, žinių, kad tarp jų būtų šilutiškių, komisaras neturėjo.
Pareigūnai buvo sekami nuo vasaros. Įtariama, kad jie pateikdavo melagingų pranešimų apie automobilių avarijas ir vagystes, o vėliau už juos gautos draudimo išmokos buvo pasidalijamos. Sumos, anot prokurorų, siekia iki 30 tūkst. litų.
Bet Klaipėdos apylinkės teismas neatsižvelgė į prokurorų prašymą policijos pareigūnus suimti trim mėnesiams. Ketvirtadienį juos nuspręsta paleisti į laisvę.
Teismas informavo, kad sulaikytieji turi būti paleisti į laisvę neskyrus jiems griežčiausios kardomosios priemonės suėmimo, nes byloje nėra surinkta neginčijamų įrodymų, patvirtinančių jų kaltę.
Visi trys įtariamieji savo kaltę neigia. Antrankiai jiems nuimti teismo salėje.
Rašyti atsakymą