Atmata naftos produktų dėmes nuplukdė į marias

nafta atmatos upejePenktadienį aplinkosaugininkams teko skubiai tirti, dėl ko Atmatoje pasklido naftos produktų teršalai.

Apie Atmatos upėje pasklidusius teršalus aplinkosaugininkams pranešė žemsiurbės, kuri praėjusią savaitę gilino šios upės vagą, kapitonas. Pamatęs naftos produktų dėmes, jis sustabdė žemsiurbės darbą apie 11 valandą.

Rusniškiai teigia mazuto kvapą jautę net miestelyje.

Pirmiausia aplinkosaugininkai tikrino pačią žemsiurbę, bet nenustatė jokių jos darbo pažeidimų. Todėl svarstyta galimybė, jog siurbiant gruntą iš dugno buvo pajudintas kažkoks naftos turėjęs objektas arba ankstesniu laiku užterštas gruntas.

Aplinkos apsaugos pareigūnai paėmė vandens ir žemsiurbe iškasto grunto ir teršalų dėmės mėginius, taip pat žvalgė Atmatos upę, nes srovė nešė teršalus į Kuršių marias. Jie buvo pasklidę palei kairįjį Atmatos krantą (Rusnės pusėje).Oil spill in San Francisco bay

Upės gilinimo darbai, anot G.Misevičienės, buvo šiek tiek pristabdyti, bet netrukus jie atnaujinti, nes daugiau teršalų neatsirado.

Įvykio vieton buvo iškviesti ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos specialistai. Bet kai jie atvyko, skubių priemonių teršalams sulaikyti imtis jau nebereikėjo – teršalų tiesiog nebebuvo.

Šilutės rajono agentūros vedėja Galina Misevičienė sako, jog Atmatos momentinė tarša jokios grėsmės upės faunai nepadarė. Teršalų likučiai nuplaukė į marias.

Paimtų mėginių tyrimų rezultatų nėra iki šiol. Gavus rezultatus, bus aišku, ar upėje išties buvo naftos teršalai, ar gruntas užterštas.

Pasak G.Misevičienės, kol kas galima tik spėlioti, iš kur atsirado tokia dėmė. Viena tokių prielaidų, kad gruntą užteršė dar sovietmečiu šioje vietoje, ant kranto, buvusi ir netinkamai eksploatuota degalinė, o žemsiurbė tik išjudino dešimtmečius dugne gulėjusius teršalus.