Atmatos upėje – naftos produktų teršalai

atmataKlaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės rajono aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai tiria, kodėl Atmatos upėje atsirado naftos produktų teršalų. Jiems apie tai pranešė žemsiurbės, kuri gilina upės vagą, kapitonas. Jis nutraukė įrenginio darbą apie 11 val.

Pirmiausia buvo patikrinta pati žemsiurbė, bet nenustatyta jokių jos darbo pažeidimų. Todėl, kaip sakė Aplinkos apsaugos agentūros Avarijų prevencijos ir valdymo skyriaus vedėjas Gediminas Markauskas, manoma, kad vykdant darbus pajudintas kažkoks objektas arba ankstesniu laiku užterštas gruntas. Žemsiurbės darbas sustabdytas, kol bus išsiaiškinta taršos priežastis.

Aplinkos apsaugos pareigūnai paėmė vandens ir iškasto grunto mėginius, taip pat vykdo žvalgybą Atmatos upėje, nes srovė neša teršalus į Kuršių marias. Šiuo metu jie yra pasklidę palei kairįjį Atmatos krantą (Rusnės pusė) beveik iki Šyšos upės.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos specialistai imsis priemonių teršalams sulaikyti, surinkti arba neutralizuoti.