Atminimas senajam litui – Sauliaus Art nutapyta dviejų litų moneta

 saulius art baseinasIš Šilutės kilęs dailininkas Saulius Gudelevičius, virtualioje erdvėje prisistatantis Sauliaus Art vardu, vėl nustebino nauju kūriniu – 3D formatu idealiai nutapyta dviejų litų moneta. Beje, pastaroji, kaip ir kita lietuviškoji valiuta, jau pasitraukė iš rinkos, užleisdamos vietą naujiesiems euro banknotams ir monetoms.

Paklaustas, kodėl tapė būtent dviejų litų monetą, Saulius pripažino, jog tai – tiesiog atsitiktinumas, ir tuo pačiu savotiškas paminklas senajam litui.

„Tapiau tą monetą, kuri pasitaikė po ranka. Neradau penkių litų. Visi žinome, kad atėjo euras ir bus įprasta matyti jį savo rankose, o litas diena po dienos įsiamžins istorijoje“, – sakė Saulius.

Dailininkas prisipažįsta, kad šį piešinį, kaip ir neseniai virtualioje aplinkoje parodytus kitus 3D formatu pavaizduotus darbus – pieno pakelį, alaus butelį – jis piešė būdamas ne Lietuvoje.

„Net keista, kad dviejų litų moneta sulaukė tokio didelio dėmesio mano socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje, – pripažino Saulius.
saulius art 2 litai
Šiuo metu šis piešinys guli šilutiškio asmeninių darbų aplanke, ir galbūt kada nors bus parduotas. Saulius neslėpė, kad, nors pats nėra linkęs pardavinėti savo darbų, tačiau svarsto, kaip pasielgti ateityje. Jis sulaukė ne vieno pasiūlymo parduoti šią 3D formato dviejų litų monetą. 

Netolimos ateities planuose S.Gudelevičius ketina padaryti daugiau tokio tipo piešinių ant popieriaus ir filmuoti visą piešimo procesą.

„Tokio tipo piešinių nori ir prašo daugelis žmonių, tad nupiešti tikrai yra ką. Kitas klausimas – ką aš pats noriu piešti. Turiu ir savo variantų, tikiuosi, kad žmonės, kurie seka mano piešinius, pamatys jų dar daug“, – sakė Saulius.

Priminsime, kad pirmasis viešumoje pasirodęs Sauliaus 3D piešinys buvo prie Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos Pradinių klasių skyriaus, ant vaikščiojamosios dangos. Tąkart piešinys sulaukė skirtingų nuomonių – vieni baisėjosi nutapytu piešiniu, kuriame pavaizduotas iš žemių išlendantis monstras, kiti grožėjosi menininko meistriškumu.

Maždaug po metų, 2013 m. vasarą, Saulius beveik toje pačioje vietoje nutapė 5 m pločio ir apie 4 m ilgio 3D piešinį, kuriame pavaizduotas žinomo kompiuterinio žaidimo vaikams „Super Mario“ personažas.
2013-ųjų rugpjūtį Klaipėdos prekybos centre BIG šilutiškis nutapė atsivėrusią prarają, kurią jungė medinis tiltelis, o apačioje plaukė ryklys.

Vėliau Saulius savo 3D piešiniu stebino Panevėžio gyventojus. 

Pernai spalį Vilniaus Akropolyje per beveik savaitę trukusį kūrybinį procesą Saulius nutapė 3D kūrinį, skirtą filmui „Bado žaidynės: Strazdas giesmininkas“ (1 dalis).