Atnaujinamas Šilutės parko tvenkinys ir jo fontanai

Tvenkinys šalia baigiamo rekonstruoti Šilutės kultūros ir pramogų centro netrukus irgi atgaus reprezentacinį vaizdą.

Naujieji fontanai jau džiugina šilutiškius.

Jame jau veikia du nauji fontanai, o šią savaitę turėtų pradėti veikti ir trečiasis. Miesto seniūnijos ir Savivaldybės vadovai jau tariasi, kad rudenį vertėtų išvalyti ir nendrėmis apaugusius tvenkinio pakraščius.

Šilutės seniūnijos Viešojo administravimo specialistas Algirdas Ivanauskas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad seniūnija sulaukia nemažai miestelėnų paraginimų, jog reikėtų sutvarkyti ir miesto puošmeną – Šilutės tvenkinį bei atnaujinti jame įrengtą fontaną.

A. Ivanauskas sako, kad šis darbo baras yra tikrai nepamirštas. UAB „Šilutės komunalininkas“ specialistai jau nutiesė elektros laidus ir pajungė du fontanų siurblius, tad fontanai jau purškia vandenį. Pirmieji du fontanai yra arčiau privačių namų, vieną iš jų miestui padovanojo „Šilutės būstas Vakarai“. Kiti du siurbliai kainavo po maždaug 9000 eurų.

Trečiasis fontanas, kuris bus žuvies formos, bus paleistas galimai jau šią savaitę, UAB „Šilutės šilumos tinklai“ specialistai jau yra viską parengę jam paleisti, beliko tik į Šilutę pristatyti siurblį. Pajungus siurblį pradės veikti ir trečiasis fontanas.

Pasak A. Ivanausko, tvenkinio vandenyje plaukioja čia paleisti ir jau užaugę plačiakakčiai, tvenkinyje yra ir lynų, karosų, kitokių žuvų. Miestelėnai pasivaikščiodami kartais mato juos išplaukusius į seklesnius vandenis. Seniūnija jau tariasi su Savivaldybės vadovais, kad reikėtų išvalyti tvenkinyje priaugusius nendrynus ir kitus nereikalingus augalus. Tokie darbai galėtų būti atlikti vėliau, rudenį.

Įprastai tokiems darbams konkursus skelbia ir išlaidas apmoka Šilutės rajono savivaldybė. Meras Vytautas Laurinaitis sako, kad yra planuojama rudenį atlikti net ir kapitalinį tvenkinio valymą. Galimai tuomet bus nuleistas tvenkinio vanduo, sugaudytos ir konteineriuose išsaugotos žuvys, ir tuomet išvalytas dumblas bei nereikalingi augalai.

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis sakė, kad jau suspėjo pabendrauti su specialistais ir jų siūlymu, tvenkinį gali tekti valyti du kartus – vieną pusę valyti šiemet, o kitą atitvenkti. Atitvenktoje pusėje galėtų peržiemoti ir visos tvenkinio žuvys. Taigi, greičiausiai Šilutės tvenkinys bus valomas ir šiemet, ir kitais metais.

Komercijos direktorius, korespondentas