Atnaujintame Kintų Vydūno kultūros centre – naujų idėjų gimimas

kintu vyduno kulturos centras 1Kintų Vydūno kultūros centro direktorės Ritos TARVYDIENĖS galvoje jau sukasi naujos idėjos, sumanymai ir projektai, mat rekonstravus kultūros centro pastatų kompleksą atsivėrė geresnės sąlygos kultūrinio turizmo plėtrai.

Šilutės rajone sėkmingai įgyvendintas projektas „Kintų Vydūno kultūros centro rekonstrukcija“. Bendra projekto vertė – 3,852 mln. Lt. Iš jų – 2,5 mln. finansuota Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšomis, o  apie 1,35 mln. litų skirta iš Šilutės rajono savivaldybės biudžeto.

Atnaujintoje palėpėje – pirmasis renginys

Projekte buvo numatytas pagrindinio pastato remontas ir pagalbinio pastato rekonstrukcija. Visi darbai jau pabaigti, laukiama tik oficialaus statybos inspekcijos komisijos pripažinimo statinių tinkamais naudoti. Sutvarkytos ir viešosios erdvės aplink pastatus – pastatų apšvietimas, atnaujintos privažiavimo kelių, pėsčiųjų takų dangos.

Kadangi statinių kompleksas yra Lietuvos nekilnojamojo kultūros paveldo sąraše, siekiant išsaugoti autentiškumą, visi remonto darbai buvo atliekami laikantis Paveldo apsaugos departamento reikalavimų.

Pagrindiniame pastate pakeista stogo danga, lauko įėjimo durys ir langai, įrengtos nuogrindos lietui nutekėti. Nauji mediniai langai yra su stiklo paketais, tai padės išlaikyti šiluminę varžą, išsaugoti senieji metaliniai langų apkaustai.

Sutvarkyti santechniniai mazgai, pasenusi elektros instaliacija, ventiliacijos, šildymo sistemos. Lauko ir vidaus įėjimai bei pasikėlimai į antrąjį aukštą  pritaikyti neįgaliesiems, padarytos funkcionalios nuovažos, specialiai neįgaliesiems praplatintos durys.12-20 pirmasis renginys rekonstruotojr palepeje Rusnes Luotuze

Praplėsta pagrindinio pastato palėpės erdvė. Natūraliam apšvietimui įrengti 6 papildomi stoglangiai. Palėpėje vyksta parodos, kameriniai renginiai, susitikimai su menininkais, pažymimos svarbiausios kultūrinių įvykių datos. Vasaros metu palėpėje galima susipažinti su unikalia metalo emalio darbų ekspozicija.

Atnaujintoje erdvėje jau įvyko pirmasis renginys – Klaipėdos fotografų klubo „Fotokalvė“ parodos „Kintai ir kintiškiai“ pristatymas. Jo metu koncertavo svečiai iš Rusnės – vokalinis ansamblis „Luotužė“.

Kuriamos edukacinės programos

Kintų Vydūno kultūros centro darbuotojai jau grįžo į pagrindines patalpas, tačiau ten dar nėra baldų, įrangos. Jų dar nėra ir atnaujintame ūkiniame pastate. R.Tarvydienė sakė, jog jau gauta teigiama žinia iš Kultūros ministerijos – bus skirtas finansavimas įrangai, baldams įsigyti iš Kultūros centrų modernizavimo programos. Ji Kintų centrui skirta prioriteto tvarka.

Gavus pinigus, planuojama viską įsigyti iki liepos mėnesio.

Atnaujinta ir papildyta muziejaus eksponatų kolekcija rekonstruotame pastate visuomenei bus pristatyta kovo 11 d. per „Muziejų naktis“. Šiuo metu ekspozicija tvarkoma.

Pagalbinis – ūkinis pastatas rekonstruotas įrengiant dailės kūrinių galeriją ir dailiųjų amatų dirbtuves, nakvynės tipo gyvenamąsias patalpas mansardoje, lietaus nuotekų tinklą, vandentiekio ir nuotekų tinklą, elektros ir ryšių tinklą, šildymo sistemą, pastato apšvietimą.
R.Tarvydienė pasakojo, jog rekonstruotame ūkiniame pastate, kaip ir kasmet, vasarą vyks tradicinis emalio pleneras „Pamario ženklai“. Kultūros centro direktorė jau generuoja mintis edukacinėms programoms, kurios pirmiausia bus skirtos vietos bendruomenei, kad prasmingai praleistų vakarus.

sanglaudos