Atnaujintoje areštinėje vietų užteks visiems prasižengėliams

P4042707Šią savaitę Šilutėje vėl atidarytos laikinojo ir ilgalaikio sulaikymo kameros (paprastai tariant – areštinė), kurių Šilutėje nebuvo nuo gegužės 1-osios.

Šiose kamerose iki 48 valandų bus galima sulaikyti visus įtariamuosius kokia nors nusikalstama veika, taip pat administracinės teisės pažeidimus padariusius ir kitus asmenis.

Visą vasarą ir rudenį mūsų rajono areštantai buvo vežiojami į Tauragės ir Šilalės policijos komisariatų (PK) areštines.

Informacija apie nuostolius įslaptinta

Kiek mokesčių mokėtojams kainavo begalės areštantų vežiojimas ir parvežimas atgal į Šilutę bylų tyrimui, ir įsivaizduoti nelengva. Bet Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininkas Remigijus Rudminas visuomenės smalsumo tenkinti neskuba: nukerta, kad jokių skaičių neteiksiąs. Kodėl? „Todėl, kad neprivalau“, – arogantiškai atsako.

Tad ir atsakymų į skaitytojams rūpimus klausimus – kiek areštantų per tą laiką vežiota pirmyn ir atgal, kiek kilometrų padaryta ir degalų išeikvota, kiek valandų dirbo tuos areštantus lydėję pareigūnai ir kiek tos valandos atsiėjo mokesčių mokėtojams, – pateikti negalėsime.

Šioje vietoje tik priminsime, kad Šilutės r. PK prijungiant prie Tauragės AVPK, pastarojo viršininkas R.Rudminas ne kartą žurnalistams pabrėžė, esą visa informacija visuomenei bus pateikiama…

Policija dirbs efektyviauarestine po remonto 2

Užtat R.Rudminas mielai pasakoja, kad nors tokių kamerų Šilutės komisariate bus tik kelios, bet vietos jose šilutiškiams prasižengėliams nepritrūks.

Uždaryti areštinę Šilutėje, pasak R.Rudmino, buvo nuspręsta metų pradžioje, mat jos patalpos jau nebeatitiko tokiai įstaigai keliamų reikalavimų. Pasak viršininko, vos prijungus Šilutės komisariatą prie Tauragės AVPK, pastarojo vadovai sukruto ieškoti lėšų areštinės ir paties komisarato pastato remontui. Jų gavus dar reikėjo atlikti viešųjų pirkimų procedūras, tad remonto pradžia šiek tiek nusitęsė.

Nors R.Rudminas ir neatskleidžia, kiek pinigų per pusmetį išleista areštantų vežiojimui, bet neneigia, kad iš naujo atidarant areštinę Šilutėje kaip tik siekiama taupyti pinigus ir pareigūnų laiką. Anot jo, „ekonominis efektas bus, nors ir neženklus“. Be to, dabar pareigūnus, kurie jau pusmetį konvojavo nusikaltėlius į kitus miestus, bus galima skirti budėti viešose vietose, taigi policija dirbs efektyviau.

Areštinės remontas, pasak R.Rudmino, atsiėjo apie 30 tūkst. litų.

Metų pabaigoje bus pradėtas ir komisariato pastato I aukšto remontas. Tiesa, kol kas tik dešiniosios pusės, fojė ir laiptinės. Darbus tikimasi baigti labai greit – jau 2013-ųjų pradžioje komisariato darbuotojus ir lankytojus pasitiks gražesnė I aukšto aplinka. Tam skirta apie 200 tūkst. litų.