Atnaujintoje Šilutės ligoninės konsultacinėje poliklinikoje – nauja aparatūra ir jauki aplinka

konsultacine poliklinika patalposJau dvejus metus į Šilutės ligoninės konsultacinę polikliniką išsitirti atvykę pacientai džiaugiasi gražia aplinka, tvarkingais tualetais, koridoriuose sklindančia muzika, o laukti savo eilės gali prisėdę ant patogių minkštasuolių.

„Po patalpų renovacijos naudą pajuto ne tik pacientai, bet ir darbuotojai, nes darbo sąlygos akivaizdžiai pagerėjo“, – neabejoja Šilutės konsultacinės poliklinikos vedėjas gydytojas dermatovenerologas Leonas Balčėnas.

Konsultacinės poliklinikos atnaujinimas ir naujo skaitmeninio rentgeno aparato įrengimas buvo paskutiniai Europos Sąjungos stuktūrinių fondų finansuoto projekto „VšĮ Šilutės ligoninės teikiamų paslaugų kokybės gerinimas modernizuojant ambulatorinių, ambulatorinės reabilitacijos, priėmimo – skubios pagalbos skyriaus, dienos chirurgijos, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų infrastruktūrą“ įgyvendinimo etapai.

Projektas finansuotas iš ES struktūrinių fondų

Įgyvendinus Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos biudžeto lėšomis finansuojamą Šilutės ligoninėje teikiamų paslaugų kokybės gerinimo projektą, rajono pacientams pagerėjo ambulatorinių, ambulatorinės reabilitacijos, priėmimo – skubios pagalbos, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų kokybė ir prieinamumas, pradėtos teikti dienos chirurgijos paslaugos.

2006-2008 metų duomenimis, Šilutės rajone mirtingumo 1000-čiui gyventojų rodiklis žymiai viršijo Lietuvos vidurkį, todėl buvo daroma prielaida, kad Šilutės rajone sveikatos priežiūros paslaugų kokybė yra nepakankama. Šilutės ligoninė yra pagrindinė įstaiga, Šilutės rajono ir Pagėgių savivaldybės gyventojams teikianti antrinio lygio ambulatorines ir stacionarines bei pirminio lygio slaugos ir palaikomojo gydymo sveikatos priežiūros paslaugas.

Bloga ambulatorinėms, ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugoms teikti skirtų patalpų būklė, fiziškai ir morališkai pasenusi, reikalaujanti didelių investicijų į atnaujinimą bei papildymą medicininė įranga lėmė nepakankamą Šilutės ligoninės teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų kokybę, todėl 2008 m. buvo inicijuotas projektas „VšĮ Šilutės ligoninės teikiamų paslaugų kokybės gerinimas modernizuojant ambulatorinių, ambulatorinės reabilitacijos, priėmimo – skubios pagalbos skyriaus, dienos chirurgijos, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų infrastruktūrą“, finansuojamas iš ES struktūrinių fondų 2007-2013 metų finansinės paramos laikotarpio. Bendra projekto vertė – 4,4 milijono litų.

Atnaujinta daug patalpų, įdiegta naujovių

Įgyvendinant projektą per keletą metų buvo atliktas ambulatorinių paslaugų patalpų kapitalinis remontas, ambulatorinės reabilitacijos patalpų rekonstravimas, dienos chirurgijos patalpų remontas, įsigyta naujos medicininės įrangos, atliktas dienos chirurgijos patalpų remontas, visiškai atnaujinta Konsultacinė poliklinika, renovuotas ir paslaugų teikimui pritaikytas Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius, Vaiko raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos tarnybos patalpos.konsultacine poliklinika balcenas

Projekto rengėjai tikisi, kad gaunant kokybiškesnes diagnostikos, gydymo ir kitas medicinines paslaugas, ilgės Šilutės rajono ir Pagėgių savivaldybės gyventojų darbingas amžius ir gyvenimo trukmė, greičiau bus atstatomas prarastas darbingumas, gerės gyvenimo kokybė.

Teikia įvairias paslaugas

VšĮ Šilutės ligoninės konsultacinė poliklinika yra įkurta konsultacinės poliklinikos pastato antrame aukšte ir ligoninės trečio korpuso antrame ir trečiame aukštuose. Poliklinikoje veikia radiologijos padalinys, echoskopijų, endoskopijų  ir kiti kabinetai. Vaikų ligų gydytojai mažuosius pacientus konsultuoja Vaikų ligų skyriaus priėmimo kambaryje.

Konsultacinėje poliklinikoje antrojo lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikia 18 specialybių gydytojai, jiems padeda bendrosios praktikos slaugytojos.

Konsultacinėje poliklinijoje dirba šių specialybių gydytojai: kardiologas, radiologas, endokrinologas, chirurgas, urologas, ortopedas traumatologas, pulmonologas (plaučių ligų specialistas), vaikų pulmonologas,  echoskopuotojai,  endoskopuotojai, dermatovenerologas, otorinolaringologas (ausų, nosies, gerklės ligų specialistas), oftalmologas (akių ligų gydytojas), akušeris – ginekologas, neurologas, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, nefrologas (inkstų ligų gydytojas),  infektologas (infekcinių ligų specialistas).

Gydytojai specialistai pacientams gali paskirti įvairius tyrimus: įvairių organų ir sistemų echoskopijas, stemplės, skydliaukės, dvylikapirštės ir storųjų žarnų endoskopinius tyrimus. Jeigu reikia, gydytojai specialistai pacientus gali nukreipti į aukštesnio lygio gydymo įstaigas.

Žiemą šaldavo, vasarą kaisdavo

L.Balčėnas pasakojo, kad konsultacinės poliklinikos antras aukštas buvo neremontuotas nuo pat 1977-ųjų – šio pastato pastatymo metų. Sveikatos priežiūros paslaugas suskirsčius lygiais, pirminiam lygiui atiteko trečias ir ketvirtas buvusios poliklinikos aukštai, pirmajame aukšte, kaip ir anksčiau, liko abi registratūros.

Pirminiam sveikatos priežiūros centrui atitekę pastato aukštai buvo suremontuoti jau gerokai anksčiau, o štai antrajame aukšte įsikūrusiai konsultacinei poliklinikai renovacijos teko dar ilgokai palaukti.

„Langai buvo labai dideli, išsikraipę, nesandarūs, be žaliuzių. Į centimetro ir didesnių tarpų skyles buvome priversti kaišioti vatą, laikraščius. Žiemą gyvendavome labai šaltai, o vasarą, ypač pietinėje pusėje, būdavo per karšta“, – ankstesnius laikus prisimena gydytojas.

L.Balčėnas džiaugiasi, kad po patalpų atnaujinimo dabar šaltuoju metų laiku kabinetuose šilta, o ir ligoninė šiek tiek sutaupo, nes šiluma neišsklinda pro kiaurus langus.  Po rekonstrukcijos bendras konsultacinei poliklinikai priklausančių patalpų plotas nepasikeitė, tačiau tinkamai išnaudojus erdves – įvairius kampus, sandėliukus, padaugėjo kabinetų. Personalui įrengtas poilsio kambarys su virduliu, mikrobangų krosnele.

Įsigyta naujos aparatūros

Iš tų pačių projekto lėšų konsultacinėje poliklinikoje buvo pastatyta visiškai nauja skaitmeninė rentgeno aparatūra. Dabar radiologijos technologėms padarius ligonio nuotraukas, nebereikia laukti, kol nuotraukos bus išryškintos, – gydytojai iš karto jas gali matyti savo kabinetuose esančiuose kompiuteriuose. Tai aktualiausia neurologams, traumatologams, chirurginio profilio gydytojams. Anot vedėjo, tai yra didelis palengvinimas konsultacinei poliklinikai, o ir pacientams susitaupo nemažai laiko.

Nauja aparatūra džiaugiasi ir kiti gydytojai. Akių ligų kabinete pastatytas naujas ES logo su trim fondais spalvotas copyrefraktometras, kuriuo galima nustatyti akių refrakciją, o urologiniame kabinete – echoskopas. Dabar urologas gali echoskopijas vietoje daryti, o anksčiau ligonius tekdavo vežioti į bendrą echoskopavimo kabinetą.