Atnaujintose Šilutės gatvėse bus erdviau, bus ir želdinių

gatves remontuojamos dariaus ir girenoVisą vasarą Šilutės Dariaus ir Girėno, o nuo jos pabaigos – ir Kęstučio gatvėse dirba technika ir darbininkai – vyksta šių gatvių remontai.

Vieni šilutiškiai dėl to džiūgauja, kiti keiksnoja dėl nepatogumų, tretieji domisi, kaip bus su gatvių želdiniais – negi medžių pavėsio Dariaus ir Girėno gatvėje nebeliks?

Į visus klausimus bandome atsakyti kartu su Savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiuoju specialistu Mindaugu Oželiu.

Bus ir naujas asfaltas, ir želdiniai

Iki šiol bene pačios blogiausios būklės mieste buvo Dariaus ir Girėno gatvė, tad jos rekonstrukcija buvo išties laukta daugelio vairuotojų. Iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos kasmet skiriamų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų šios gatvės tvarkymui šiemet skirta apie 200 tūkstančių eurų.

Bendra viso šios gatvės remonto projekto, kuris bus pratęstas kitąmet, vertė – 741 250 tūkstančių eurų.

Tvarkymo darbai šioje gatvėje prasidėjo birželio viduryje, juo atlieka viešųjų pirkimų konkursą laimėjusios „Šilutės automobilių kelių“ įmonės žmonės.

Šiemet visoje 1 kilometro 30 metrų ilgio Dariaus ir Girėno gatvėje – nuo Lietuvininkų iki Gluosnių g. – keičiami šaligatvių borteliai, netrukus bus pradėta kloti ir nauja asfalto danga. Važiuojamoji dalis čia yra 7 m pločio.

Tačiau pėstiesiems dar metus teks vaikščioti senais šios gatvės šaligatviais, mat plyteles žadama keisti tik kitąmet – šiemet tam neskirta lėšų.

Greičiausiai tik kitais metais bus atnaujinta ir praplėsta prie rajono Savivaldybės pastato esanti automobilių stovėjimo aikštelė. Numatyta daugiau vietų automobiliams įrengti ir tolėliau, ties šios gatvės 22-uoju daugiabučiu. Tikimasi, kad tai padaryti bus gatves remontuojamos Kestucio gsuspėta šiemet iki šalnų.

M.Oželis ramina tuos šilutiškius, kuriems skaudu, kad šioje gatvėje buvo išrauti visi medžiai. „Šilutės naujienų” skaitytojai tikino suprantantys, kad medžiai buvo jau seni, bet domisi, ar po remonto ši gatvė neliks visai plika.
Pasak M.Oželio, nauji želdiniai bus užsodinti kitais metais, tvarkant šaligatvius.

Kęstučio gatvėje bus galima prasilenkti

Tie, kam tenka važiuoti į Šilutės Pamario pagrindinę mokyklą bei į šalia jos esančius vaikų darželius, seniai keiksnojo rytinius automobilių kamščius, susidarančius Kęstučio gatvėje. Regis, artėja šio nepatogumo pabaiga, mat ir šioje gatvėje nuo rugpjūčio 7-osios dirba „Šilutės automobilių keliai”.

Šios gatvės ruože, tuoj už Valstybinės mokesčių inspekcijos pastato iki Pamario mokyklos, irgi keičiama šaligatvių danga ir borteliai, taip pat bus paklota nauja asfalto danga.

Šiemet į šios gatvės remontą bus investuota apie 50 tūkstančių eurų, o sutvarkyti visą gatvę, anot M.Oželio, reikia apie 300 tūkstančių eurų. Projektą irgi tikimasi tęsti kitais metais.

Geroji žinia yra ta, kad kai kuriose siauriausiose vietose Kęstučio gatvė šiek tiek praplatės. Ypač tai buvo aktualu ties jos susikirtimu su P.Jakšto gatve, kur automobiliai iki šiol negalėjo prasikeisti, todėl nuolat susidarydavo spūstys.

Gatvelė šiek tiek platinama mažinant žaliąsias vejas. Labai „išsiplėsti” nei projektuotojai, nei kelininkai negali, mat turi išlaikyti ir privalomą šaligatvių plotį. Todėl tenka labai laviruoti, atsižvelgiant ir į stovinčius pastatus, ir į mašinų srautus.

Kelininkai šios gatvelės remontą žada baigti tik rugsėjo pabaigoje, tad pirmąjį mokslo metų mėnesį vairuotojai ir pėstieji neišvengs nepatogumų. Bet tie, kurie neturės galimybių ugdymo įstaigų pasiekti aplinkinėmis gatvėmis, turėtų iš anksto su tuo susitaikyti.

Pasak M.Oželio, jei bus spėta atlikti juridines procedūras, gali būti, jog jau šiemet palengvėjimo sulauks ir Naujakurių kvartale esančios Kuršių gatvelės gyventojai. Šie žmonės irgi ne kartą skundėsi, kad neįmanoma važiuoti duobėta, jokios dangos neturinčia gatvele. Tad čia žadama užpilti bent žvyro dangą. Darbai gali prasidėti jau šį rudenį.

M.Oželis sako irgi sulaukiantis gatvių remontais besidominčių šilutiškių skambučių. Dauguma jų nepyksta dėl laikinų nepatogumų, o džiaugiasi, kad pagaliau pagražės dar keli miesto kampeliai ir bus patogiau visiems.