Atodrėkis nesustabdė rogių karavanų ant Kuršmarių ledo

vezejai ant ledo eseriai 1pNe tik dėl storulių ešerių prie Kuršių marių, į Ventės rago kyšulį, vis dar traukia virtinės keliautojų. Ne tik iš Klaipėdos regiono, bet ir iš visos Lietuvos. Savaitgalį automobilių aikštelė Ventės rage buvo sausakimša.

Čia veržiasi ir ledo platybėse džigituoti pamėgę ratuoti šonaslydžio ereliai. Jie nepaiso, kad ant Kuršių marių ledo kai kur atsirado vandens  dangos. Ne tik po „driftininkų“ automobilių ratais, šokinėjančiais per sangrūdų kupras, nuo praėjusios savaitės garsiai dunda Kuršių marių ledas. Judėjimo – pilnos marios, išraižytos skersai išilgai įvairiausių transporto priemonių vėžėmis.
vezejai ant ledo roges 1
Savaitgalį įžvelgti buvo galima įvairiausių – nuo paspirtukų ir vaikiškų vežimėlių iki rogių karavanų. Pastaruosius į marių gilumą Nidos ir Preilos kryptimis tampė ir sniego motociklai, ir lengvi archajiškieji savadarbiai monstrai. Jie sudurstyti skardų lopais ir yra vadinami ledo bagiais – „šumacheriais“.

Užkalbinti šias transporto priemones valdantys vežėjai pasiūlė šių eilučių autorei derėtis dėl kainos už transporto paslaugą. Į Preilą, kuri stūkso kitame Kuršių marių krante, maždaug už 9 kilometrų, sakė galintys nugabenti už 60 litų, jei važiuočiau viena. Bet jei susirasčiau kompanioną – abiem išeitų po 30 litų. Kelionė truktų apie 20 minučių. O jei tik apžvalginį poros kilometrų ilgio ratą po užšalusias Kuršių marias nuo pakrantės ties Ventės rago automobilių stovėjimo aikštele iki nendrynų už kyšulio ir jo molo rinkčiausi – pakaktų 20 litų.

„Bet gal dar prikalbinsite ką nors į kompaniją, pasivaikščiokite“, – atsainiai meta akivaizdžiai „pavargęs“ vežėjas. Dėl šių įtarimų į jo vežėčias sėsti man – jokio noro.
vezejai ant ledo roges 2
Pamario vyrai šioje vėjų pagairėje, kaip kasmet, kala pinigą. Vežėjai suteikia klientams transporto paslaugas, kurioms poreikis čia buvo ir per amžius bus didelis. Poledinės žūklės mėgėjų antplūdis į Ventės ragą –  amžinas, vyrai nuo šio kranto gilyn į marias ir atgal prie savo mašinų kasmet juda nuo saulėtekių iki saulėlydžių. Nesvarbu, ką rypuotų ir kokiomis baudomis gąsdintų pareigūnai.

„Pigiausia, smagiausia ir saugiausia transporto priemonė, palyginti greitai nešanti ledo paviršiumi žmogų su visu meškeriojimo įrangos kroviniu, yra rogutinis vezejai ant ledo rogespaspirtukas“, – sako sušilę ir savo kūno jėga nemechanines transporto priemones skrieti ledo paviršiumi privertę vyrai.  Bet saugotis ledo įtrūkių ten, kur srovių spaudimas didelis, sako, patartina visiems. Ir pėstiesiems, ir važiuotiems.

Iš Kauno regiono į Ventės ragą dėl poledinės žūklės smagumų atvykę Kazimieras, Sigizmundas ir Arvydas, su bičiuliais grįžę iš marių prieš saulėlydį, šių eilučių autorei rodė stambių ešerių laimikį. Jis nenuvylė ir pramogos nesugadino. „Tai kas, kad tik vienam iš mūsų gerai žuvys kibo, kitąkart gal seksis kitiems, todėl į čia važiavome ir važiuosime“, – gera nuotaika spinduliavo meškeriotojai.