Atrask Šilutę su Krašto paveldo gidu!

silute su_krasto_paveldo_gidu_biblioteka1Norint pabėgti nuo kasdienės rutinos nebūtina vykti į tolimas šalis – kartais pakanka vienam ar su draugais dienai apsilankyti tokioje pažįstamoje mūsų Šilutėje. Skeptikas suabejos: „O ką įdomaus čia rasiu?..“ Bet kiekvienas senasis miesto namas turi savo istoriją, paslaptis, tad ir siūlome jums jas praskleisti su Krašto paveldo gidu.

Krašto paveldo gidas http://www.krastogidas.lt/ – tai Klaipėdos apskrities viešosios I.Simonaitytės bibliotekos sukurtas interaktyvus žemėlapis – mobili programėlė ir informacinė svetainė, kuriose galima rasti nuotraukas, vaizdo ir garso įrašus apie Vakarų Lietuvos kultūros paveldo objektus (esamus, buvusius, bet jau išnykusius) bei teminius maršrutus, kuriais siūloma keliauti.

2017 m. į Krašto paveldo gido pildymą įsijungė ir Šilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka. Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus specialistai parengė apžvalginius informacinius straipsnius apie 34 Šilutės miesto objektus (pastatai, skulptūros ir paminklai, aikštės ir parkai, gamtos paminklai, išnykę objektai), paskelbė 55 jų nuotraukas. Publikuojama keletas autentiškų senosios Šilutės fotografijų iš viešosios bibliotekos ikonografijos rinkinio bei šilutiškio Sauliaus Stankevičiaus asmeninės kolekcijos.

Keliautojų patogumui parengti du maršrutai: „Šilutės knygininkų atminimo takais“ ir „Dvarininkas Hugo Šojus – Šilutės miesto mecenatas“. Pirmasis skirtas norintiems pažinti savitą Šilutės istorinį veidą, kultūrinę aplinką, aplankant XIX-XX a. knygininkų atminimo vietas. Antrasis kviečia pasivaikščioti dvarininko H.Šojaus mecenatystės takais ir aplankyti miestui jo dovanotose žemėse pastatytus išlikusius statinius. Šiemet Krašto paveldo gidą ketinama papildyti informacija dar apie 20 Šilutės objektų: statinių, memorialinių, sakralinių vietų, technikos paveldo vertybių.

Interaktyvus Krašto paveldo gidas gali tapti partneriu ir pagalbininku besimokančiam jaunimui, keliautojui, mokytojui, dėstytojui, ekskursijų vadovui, šeimai. Juo naudojantis galima lengvai ir patogiai pažinti savo kraštą, kultūrą bei smagiai ir naudingai praleisti laisvalaikį.

Platesnės informacijos apie Krašto paveldo gidą kreipkitės į viešosios bibliotekos Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus specialistus arba filialų darbuotojus.