Atraskite vienintelį Lietuvos miestą, esantį saloje (video)

Rusnė. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Tęsiame „Pinigų kartos” straipsnių ir videoreportažų ciklą apie lankytinas vietas Šilutės rajone.

Šįkart jūsų dėmesiui – Rusnė.

Rusnė

Rusnė – viena seniausių gyvenviečių Nemuno deltoje, įkurta XV a. Bažnyčios bokšto vėjarodė žymi 1419 m. Tai vienintelis Lietuvos miestas esantis saloje.

Per Atmatą nutiestas modernus tiltas ne visada gelbsti vietos gyventojus nuo pavasarinių potvynių. Jo metu užliejama per 40 tūkst. ha pievų. Rusniškius nuo potvynio saugo pylimai. Saloje įrengta polderių sistema su 20 vandens kėlimo stočių.

Vasarą Rusnė tampa ypač lankoma vieta. Atvažiuoja turistai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Vokietijos, Danijos. Čia atgimsta senosios žvejų tradicijos – pagal senus brėžinius pastatyta burinė Rusnės žvejų valtis. Rusnės saloje galima aplankyti restauruotą bažnyčią, senąjį paštą, tilto liekanas, senovinius medinius daugiabučius.

Rusnė – pasienio miestelis – kitoje Skirvytės pusėje Rusijos Federacijos Kaliningrado sritis, o pasieniečių bokštas vos už kelių šimtų metrų.

Pavadinimas Salos etnokultūros ir informacijos centras
Adresas Neringos g. 7, LT – 99350 Rusnė, Šilutės r.
Kontaktai Tel./faks. 8 441 500 10,
el. p. rusnessala.etno@gmail.com

Naudingi patarimai:

 – Jei važiuosite į Rusnės salą, vakariene teks pasirūpinti patiems  – visoje saloje veikia vos viena valgykla.

– Valgykla pačiame Rusnės miestelio centre dirba tik iki 17 val. (prieš šventes, kaip ir valstybinių įstaigų tarnautojai – trumpiau), o maisto kokybė –  „valgykliška“. Tiesa, kainos taip pat „valgykliškai“ žemos.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

pinigu karta logo