Atsainus požiūris į pirotechniką gali atnešti žalos

fireworks-crackersArtėja Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventės, kurios paįvairinamos ugnies ir garso efektais, tačiau retas kuris susimąsto, kiek žalos gali atnešti atsainus požiūris į pirotechniką.

Siekdami užkardyti pažeidimus, susijusius su prekyba civilinėmis pirotechnikos priemonėmis bei jų laikymu ir naudojimu draudžiamose vietose ar draudžiamu laiku, Policijos departamentas kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu patvirtino bendrą prevencinių veiksmų nuo 2011 m. gruodžio 12 d. iki 2012 m. sausio 2 d. planą, kurio metu ypatingas dėmesys bus skiriamas pirotechnikos priemonių naudojimui ir prekybai.

Policijos ir priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų pareigūnai tikrins pirotechnikos priemonių prekybos vietas, taip pat patikrins galimas civilinių pirotechnikos priemonių neteisėtos prekybos ir naudojimo vietas (turgavietes, kioskus, paauglių susibūrimo vietas ir pan.), prižiūrės, kaip laikomasi pirotechnikos priemonių naudojimo tvarkos viešose vietose.

Atkreipiame dėmesį, kad pirotechnikos priemones, skirtas naudoti lauke, griežtai draudžiama naudoti patalpose. Fejerverkus reikia įsigyti tik specializuotose parduotuvėse. Jokiu būdu nesusigundykite turgaus ar gatvės prekeivių siūlomais pirotechnikos gaminiais – ši produkcija Lietuvoje nesertifikuota ir įvežama nelegaliai.

Civilinės pirotechnikos kiekviena priemonė turi būti paženklinta matomu lengvai įskaitomu ir nenutrinamu atitikties ženklu (CE) ženklinimu, lietuvių kalba matomai, aiškiai ir nenutrinamai įrašytas gaminio pavadinimas, tipas, kategorija, pirotechninio mišinio kiekis, amžius, nuo kurio galima įsigyti atitinkamą pirotechnikos priemonę.

Civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymas reglamentuoja naudoti ir pardavinėti civilinės pirotechnikos priemones ne arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų, gydymo ir reabilitacijos įstaigų, kulto, šarvojimo patalpų, jei tai nesuderinta su pastatų, patalpų valdytojais, taip pat kitose savivaldybės tarybos nustatytose vietose. Jeigu tai trikdo viešąją rimtį, naudoti civilinės pirotechnikos priemones draudžiama nuo 22.00 val. iki 8.00 val., išskyrus atvejus, kai savivaldybės taryba yra išdavusi leidimą.

Primename, kad LR ATPK numato už Civilinių pirotechnikos priemonių įsigijimo, naudojimo nustatytos tvarkos pažeidimus asmenys gali būti baudžiami nuo įspėjimo iki trijų šimtų litų.