Atšalo orai ir vėl Šilutėje prasidėjo gaisrai

Prieš savaitę atšalus orams – kaip ir kasmet – padaugėjo darbo ugniagesiams: rajono gyvenamuosiuose pastatuose prasidėjo gaisrai.

Praėjusią savaitę rajone kilę gaisrai didelių nuostolių nepadarė, bet dūmai visur sugadino patalpas, vandeniu sulieti ir šeimininkų daiktai.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) vyrai kai kuriomis dienomis į nelaimes skubėjo net po kelis kartus. Pagrindinės gaisrų priežastys nesikeičia: tai nevalyti dūmtraukiai, šalia krosnių nepadėtas nedegus pagrindas arba į konteinerius pilami karšti pelenai.

Šilutės PGT atstovas Arūnas Ališauskas pasakoja, kad gruodžio 6-osios rytą ugnis kėsinosi pamokyti neatidžius Gorainių k. Vilties g. gyventojus. Šie, užkūrę krosnį pagalbinėse patalpose, paliko ją be priežiūros, o žiežirbos krito tiesiai ant medinių grindų. Iki rimtos nelaimės trūko vos kelių minučių. Laimė, šeimininkai laiku pastebėjo ir suskubo kviesti ugniagesius, tad išdegė vos keli kvadratiniai metrai grindų.

Nevalomų kaminų problema, anot A. Ališausko, Šilutės rajone jau sena kaip pasaulis, tad vos nukritus temperatūrai prasideda iškvietimai gesinti užsidegusius suodžius. Gruodžio 8-osios pavakarę dėl šios priežasties PGT vyrų šaukėsi Žuvų g. 1 namo gyventojai, gruodžio 10-osios vidudienį suodžiai degė Šilmeižių kaimo, Lauko g. gyventojų kamine, o 12 dienos pavakarę – Šilutėje, Nidos g. gyventojų namuose. Laimė, ir čia liepsnos nespėjo išplisti, turtą nuo žūties spėta išgelbėti.
Gruodžio 8 dieną ugniagesiai skubėjo į Šilutės Stoties gatvę, iš kur pranešta apie degantį požeminį šiukšlių konteinerį. Išvada viena – ir vėl kažkas iš aplinkinių gyventojų į jį supylė karštus, ką tik iš krosnies iškabintus pelenus.

Ankstų gruodžio 10 d. rytą pranešta, kad Nemuno g., privačioje teritorijoje, užsiliepsnojo pirtelė. Ir čia nuo ugnies pavyko išsaugoti šalia stovintį ūkinį pastatą, nudegė ir nuardytas stogas, viduje aprūko sienos ir lubos, vandeniu supilti namų apyvokos daiktai.

Tos pačios dienos pavakarę Macikų k. Vilties g. gyventojų vonioje užsidegė elektrinis vandens šildytuvas. Ir čia suspėta laiku, didelių nuostolių išvengta. O jau vakare PGT vyrų šaukėsi juknaitiškiai, kur pastebėta, jog Sodų g., šalia garažų esančiame požeminiame konteineryje, dega šiukšlės.

A. Ališauskas apgailestauja, kad daug metų apie tas pačias problemas kalbančių ugniagesių šilutiškiai vis dar negirdi. Jis primena, jog dūmtraukius privalu valyti kas 3 mėnesius, o jų nepriežiūra yra administracinis nusižengimas, tai nurodyta bendrosiose gaisrinės saugos taisyklėse. Todėl PGT planuoja imtis rimtų sankcijų tokių neatsakingų šeimininkų atžvilgiu – žada skirti jiems baudas.