Atšalus orams daugėja darbo ugniagesiams

gaisras jaunimo kvUgniagesiai evakavo daugiabučio gyventojus, gelbėjo dūstantį vyrą ir kamino nevalančią šeimą

Nerami sausio 14-osios naktis buvo Šilutės centre, Jaunimo alėjos 2 namo vienos laiptinės gyventojams – jie iš namų buvo evakuoti vos įmigę. Tai padarė ugniagesiai, iškviesti į viename bute kilusį gaisrą.

Pastarosiomis dienomis ugniagesiams teko skubėti ir į Žagatpurvių kaimą, kur kelyje neva užsidegė automobilis, ir į Grabupius, gesinti dar vieno konteinerio, ir į atokų Ūtos kaimą, kur gyvenanti pensininkė su pusamžiu sūnumi vis rizikuoja supleškinti patys savo namus, mat niekaip neįstengia išsivalyti dūmtraukio…

Gesino butą, išgelbėjo šeimininką

Pranešimą apie Jaunimo alėjos daugiabutyje pro vieno buto langus ir duris besiveržiančius dūmus specialiosios tarnybos gavo ketvirtadienio naktį, be 20 minučių 1 valandą. Telefonu 112 apie tai pranešė dūmų kvapą pajutęs tos pačios laiptinės gyventojas.

Atskubėję priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrai rado jau dūmų pilną laiptinę, bet 18-ojo buto, iš kurio sklido dūmai, durų jiems niekas neatidarė. Teko imtis laužtuvų ir laužti.

Įsiveržus į butą aptiktas miegantis ir nuo dūmų jau pridusęs 63 m. pilietis V.B. Ugniagesiai vyrą išnešė į lauką ir perdavė atvykusiems medikams. Jis paguldytas į ligoninę.

Paaiškėjo, kad dūmų debesis sukėlė tiesiog ant kilimo numesta antklodė, kuri buvo nežinia kuo padegta ir smilko. Apdegė kilimas, apsmilko ir kambario sienos, lubos bei daiktai. Ugniagesiai spėja, kad padegti antklodę galėjo nebent cigaretė ar žvakė.

Šeimininko blaivumo jie, žinoma, netikrino, bet sako iš patirties galintys teigti, jog blaiviems žmonėms taip        nenutinka…

Akivaizdu, kad jei ne budrūs kaimynai, sparčiai atvykę ugniagesiai ir medikai, vyras nebūtų likęs gyvas, tad išėjęsiš ligoninės jis turės jiems padėkoti.

Automobilio gesinti neprireikė

Iš variklio skyriaus pasirodę garai išgąsdino ir sausio 13-osios vakare, apie 23 valandą, Žagatpurvių kaime keliu Saugos – Švėkšna važiavusį vyrą. Bet čia pavojus buvo netikras. Atskubėję ugniagesiai – net dvi autocisternos – nustatė, kad tai buvo tik garai, kurie susidarė, kai užvirė automobilio „Ford Focus“ aušinimo skystis. Tad gelbėtojų pagalbos neprireikė.

Gaila, kad dėl tokio incidento cisternos turėjo skubėti iš Švėkšnos ir Šilutės.

Ketvirtadienio rytą Šilutės PGT vyrai skubėjo ir į Grabupius, į Miško gatvę, kur vėl degė šiukšlių konteineris. Šįkart – pastatytas priešais naująją UAB „Ecoservice“ Šilutės padalinio būstinę. Akivaizdu, kad ir šįkart kažkas, negalvojantis apie pasekmes, neatsakingai į konteinerį supylė karštus pelenus.

Ūtos kaimo gyventojai – „rekordininkai“

Net trys ugniagesių iškvietimai per vieną mėnesį – tokį rekordą pasiekė atokiame Gardamo seniūnijos Ūtos kaime gyvenanti garbaus amžiaus moteris A.J. ir kartu su ja gyvenantis sūnus.

Paskutinį kartą į šią sodybą gaisrininkai skubėjo ketvirtadienį paryčiui – apie 4 val., mat sodybos šeimininkai vėl įtarė beįsiplieskiant gaisrą.

Šilutės PGT atstovas Arūnas Ališauskas pasakojo, kad šiems šeimininkams jau ne kartą ir ne du buvo aiškinta, kaip svarbu artėjant šaltajam sezonui išvalyti kaminą. Kartą šeimininkės sūnus ugniagesius patikino jau šiek tiek pats valęs suodžius, bet tolesni įvykiai parodė, kad jam vėl teko šauktis ugniagesių.

Toks aplaidumas kaimuose, pasak A.Ališausko, labai dažnas. Žmonės nesuvokia, kad suodžiai kamine gali sukelti gaisrą, bet pavojus yra labai realus, nes degant suodžiams susidaro itin aukšta temperatūra. Todėl į tokius iškvietimus visuomet išsiunčiama net po tris autocisternas – dėl visa ko.

Vakar į Ūtos kaimo gyventojų namus kartu su ugniagesiais skubėjo ir Gardamo seniūnijos specialistai, ragino juos nerizikuoti ir ieškoti, kas galėtų tinkamai išvalyti dūmtraukį.