Atšalus pasirūpinkime savo augintiniais

kateAtšalęs oras gali sukelti rimtų problemų jūsų augintinių sveikatai. Esant dideliam šalčiui reikėtų pasirūpinti tinkama savo augintinių priežiūra ir apsauga.

Paplitęs įsitikinimas, kad šunys ir katės dėl savo kailio yra atsparūs šalčiui – neteisingas. Katės ir šunys yra jautrūs nušalimams ir hipotermijai, todėl esant labai žemai aplinkos temperatūrai nereikėtų jų palikti ilgą laiką lauke.

Labai šalto oro periodu, apsaugant augintinį nuo šalčio poveikio, reikėtų sutrumpinti jų pasivaikščiojimus. Tačiau, jei nėra galimybių laikyti savo augintinių patalpoje šaltuoju laikotarpiu, pasirūpinkite juo paruošdami saugią pastogę su šiltu guoliu. Pastogė turi būti įrengta taip, kad augintinį apsaugotų nuo žvarbaus vėjo ir didelio speigo.

Gyvūno pastogė

Taigi, gyvūno būstas ar kitaip vadinama – pastogė, turėtų būti su pagrindu, kuris apsaugotų nuo šalčio poveikio dėl šaltos žemės. Įėjimas į pastogę turi būti nukreiptas į priešingą pusę nuo toje vietovėje vyraujančių vėjų.

Būtinai pasirūpinkite tinkamu augintinio guoliu, kuris suteiktų jam apsaugą nuo šalčio, suteiktų galimybę jį prisitaikyti pagal savo poreikius ir leistų keisti savo padėtį pagal didesnį ar mažesnį šilumos poreikį. Guolis turi būti minkštas ir sausas, nuolat reguliariai keičiamas, sukuriant sausą ir šiltą aplinką.

Nepamirškite

Šaltuoju periodu visada reikėtų patikrinti ar jūsų augintinis turi pakankamai vandens, ar jis nėra užšalęs. Prisiminkite, kad vandenį reikia keisti, nes nešvarus vanduo taip pat gali pakenkti jūsų augintinio sveikatai.

Svarbu, kad augintinis visada turėtų pakankamai jam tinkamo sotaus maisto.

Keliaujant su augintiniais per didelius šalčius niekada nepalikite jų be priežiūros automobilyje, tai kelia didelį pavojų jūsų gyvūnui ir jis gali žūti nuo hipotermijos.
Saugokite ir globokite savo augintinius ir jie atsidėkos jums savo meile ir prieraišumu bei suteiks daug laimingų akimirkų.