Atsargiai – mažamečiai vagys! Vienuolikametė vagilė brovėsi į automobilius

shoplifter-stealingŠilutės policijoje atliekami 2 ikiteisminiai tyrimai dėl vienuolikametės mergaitės, įkliuvusios vagiliaujant, veiksmų.

Vagilės amžius daugeliui pasirodys neįtikėtinas, bet Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius patikina, kad tai tiesa, ir pataria būti budresniems, bendraujant su nepažįstamais vaikais bei atsakingiau saugoti savo turtą.

Sukėlė įtarimą patruliams

Vienuolikametės mergaitės veiklos tyrime kol kas dar nemažai baltų dėmių, mat tyrimas tik pradėtas. Pareigūnai aiškinasi, pagal kokias schemas mažylė „dirbo“, ar ji veikė viena, ar su draugais.

Pastarosiomis savaitėmis pareiškimus policijai dėl apvogtų savo automobilių parašė keli šilutiškiai. Apšvarinti ir soduose, ir Šilutės daugiabučių kiemuose stovėję automobiliai, iš jų dingo piniginės su pinigais ir dokumentais.

Beje, jų savininkai nurodė, kad savo transporto priemonių nebuvo užrakinę.

„Toks neatsakingumas tiesiog stebina“, – sako Šilutės r. Policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius.

Vagianti mergaitė įkliuvo, kai sukėlė įtarimą vakare po miestą patruliavusiems pareigūnams. Kitą dieną ji su ją globojančia močiute buvo iškviesta į policijos komisariatą, taip siūlas ir pradėjo vyniotis.

Beje, tai nėra pirmasis šios mažylės susidūrimas su teisėsaugininkais, vagianti ji buvo pastebėta ir anksčiau.

Galimai „dirbo“ ir kitaip

Pareigūnai tiria ir kitas schemas, pagal kurias mažylė galėjo vagiliauti. Viena jų – ji galimai įmesdavo kamuolį į pirmojo aukšto balkonus, o paskui eidavo į butus ir prašydavo, kad šeimininkai jį atiduotų. Šiems nuėjus į balkoną ieškoti kamuolio, iš koridoriaus dingdavo tai, kas ten būdavo neapgalvotai palikta.

Gali būti, jog mergaitė iš anksto stebėdavo butus ir pasirinkdavo vyresnio amžiaus žmones. 

Toks mergaitės vagiliavimo būdas policijai žinomas, tačiau nukentėjusiųjų pareiškimų kol kas negauta. Jei yra taip nukentėjusių žmonių, jie turėtų kreiptis į policiją.

Žinoma, neatmetama galimybė, kad taip pat elgtis galėjo ir kitos mergaitės ar berniukai.

Gali būti, kad vienuolikmetė vogė ir prekybos centruose.

Mergaitę augina močiutė, kuri sako su ja nebesusitvarkanti. Mažylės tėvai nėra išvykę į užsienį, jie dukters neaugina dėl kitų priežasčių. Bet pareigūnai pastebi, kad panašia nusikalstama veikla neretai užsiima ir į užsienį uždarbiauti išvykusių tėvų palikti, tinkamai nebeprižiūrimi vaikai.

Būtina užrakinti mašinas ir namus

Pareigūnai pataria neįsileisti į namus svetimų vaikų, neiti ieškoti jiems, pavyzdžiui, vandens atsigerti, palikus praviras duris. Apie tokias galimybes reikėtų pasikalbėti ir su senyvais savo artimaisiais.  

„Reikia saugoti savo daiktus. Nuvažiavus į sodą, net trumpam grįžus namo ar užbėgus į parduotuvę, būtina užrakinti automobilius, prieš tai gerai uždarius ir jų langus“, – įspėja S.Mikutavičius. Anot komisariato viršininko, suaugusieji turėtų suvokti, jog palikę atviras mašinas jie sudaro ilgapirščiams, tarp jų – ir mažamečiams, pagundas. Atsispirti galimybei lengvai praturtėti vaikui ypač sunku.

Nemažai šilutiškių yra įsitikinę, kad vos privėrę savojo kiemo vartelius jau yra saugūs. Išeina neretai tokia šeimininkė, pavyzdžiui, į daržą, esantį kitoje ūkinio pastato pusėje, o namo duris palieka nerakintas. Esą į privatų kiemą ir namą niekas nelįs. Ypač dažnai taip daro senyvi žmonės.

„Tačiau vagiui nieko nereiškia praverti duris ir pasitikrinti, ar namuose kas nors yra“, – įspėja S.Mikutavičius.

Budrumo reikia ir paplūdimiuose, ir kapinėse

Neatidūs vasarą būna ir į paplūdimius nuvažiavę poilsiautojai, o ilgapirščiai tą gerai žino. Ir pasisukioja vietose, kur sustatyti maudytis atvykusiųjų automobiliai. Ne vienas jų savo transporto priemonę irgi būna pamiršęs užrakinti, o joje palikęs vertingus daiktus. Grįžus belieka graužtis pirštus dėl savo neapdairumo.

Vagystės iš automobilių neretos ir prie kapinių, kur atvykusieji neretai mano: kapas – čia pat, toli nenueisiu, tai kam čia rakinti tą mašiną. Tvarkydamas kapą, žinoma, negali nuolat stebėti automobilio, o vagišiai – vikrūs, todėl grįžęs automobilio savininkas dažnai irgi neberanda paliktų daiktų.

Budresni vasaros atostogų metu turėtų būti ir prekybininkai, atidžiau stebėti besisukiojančius po parduotuves vaikus. Moksleiviai turi daug laisvo laiko, tad gali pabandyti ką nors nugvelbti.

Prekybininkai prašomi vasarą atidžiau vertinti ir alkoholinius gėrimus perkančių vaikų amžių.