Atsargiai Naujakuriuose: pamesite ratus

Naujakuriu keliasVaizdelis Naujakurių gatvėje: kelyje išlupti asfalto lopai, paliktos didžiulės lietaus prilytos duobės. Važiuojant šiuo keliu, jokių įspėjamųjų ženklų, kad laukia „staigmena“, kurios neišvengęs gali suniokoti automobilį ar bent jau prarasti jo ratus.

„Naujakurių gatvė seniai buvo duobėta, tačiau iki lapkričio 1-osios pravažiuoti ja dar buvo įmanoma. Matyt, Vėlinių proga, valdžia sugalvojo padaryti mums dovanėlę, nes išlupo didžiausius gabalus asfalto ir paliko gilias duobes. Argi tai ne pasityčiojimas?..“ – klausia „Šilutės naujienų“ skaitytoja.

Piktinosi duobėmis

Žmonėms suprantama, kad kai kurių žvyrkelių, einančių palei sodininkų bendrijas būklė suprastėja ir jie duobėmis išsimuša, kai palyja. Tačiau, kaip suprasti, jeigu asfaltuoto kelio tvarkymo darbai yra pradedami ir numetami savaitei ar daugiau, duobių nepaženklinus jokiais ženklais?

Gerai, jeigu esi vietinis, važiuoji rytą vakarą ir žinai, kur šios duobės ir kaip jas apvažiuoti. Bet ką daryti, jeigu šiuo keliu važiuoji nedažnai, ir dar vakare, kai sunku įžiūrėti ant kelio telkšančias giliausias duobes?..
„Kas atlygins nuostolius už sugadintus automobilius?“, – klausia vienoje tokių duobių vos automobilio ratų nepalikusi moteris.Naujakuriu kelias_2
Naujakuriškiai įžvelgia nepagarbą viena iš šio mikrorajono pagrindinių gatvių važiuojantiems vairuotojams. Anot jų, planuojama išasfaltuoti Statybininkų gatvę, kuri yra šoninė ir reikalinga tik keliems namams. O Naujakurių gatvė, jau ir taip atrodanti kaip ubago kelnės, dabar dar ir išpjaustyta lopais.

Darbų pabaigti neleido lietus

Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas pasakojo, kad Naujakurių kelias, kaip ir Tulpių gatvė, yra tvarkomi. Anot jo, niekas asfalto gabalų neišlupo, tiesiog buvo išfrezuotos jau esamos duobės.
„Tos duobės nėra tokios didelės ir baisios“, – mano A. Ivanauskas. Jis nustebo, kad šalia tų lietaus pripildytų duobių nebuvo įspėjamųjų ženklų, nors tokie ir turėjo būti pastatyti. Vėliau paaiškėjo, kad tie ženklai, kelio pradžioje ir pabaigoje, buvo pastatyti, tik nuvartyti.

Seniūno pavaduotojas pasakojo, kad duobės telkšojo apie savaitę todėl, kad kelio tvarkymo darbų neleido pabaigti oro sąlygos, kasdien lijo. Taigi, artimiausiu metu, kai tik nustos lyti, darbininkai atvažiuos į Naujakurių gatvę ir užlygins duobes, kaip tą jau padarė Tulpių gatvėje.

„Kai lyja, neina asfaltuoti. Jeigu tokiu oru dėtume asfaltą, kiltų triukšmas, kam tokiu oru dirbame“, – sakė A. Ivanauskas.

Kol lyja, neįmanoma tvarkyti ir duobėmis išmuštos Lakštingalų gatvės. Jei šis kelias būtų greideriuojamas, pavirstu koše ir juo išvis neitų pravažiuoti.