Atsikratyti rūkymo skatino dovanojamos gėlės ir marškinėliai kūdikiams

be tabako kudikisTabako rūkymas yra viena iš tokių mirties priežasčių, kurių galėtume išvengti. Rūkymas kasmet nusineša 6 milijonus gyvybių, kurių 600 000 – pasyvaus rūkymo aukos.

Prognozuojama, kad jeigu nebus imtasi aktyvesnės prevencijos, 2030-aisiais rūkymas pasiglemš 8 milijonus žmonių gyvybių.

Gegužės 31-ąją pasauliui minint Dieną be tabako, Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras surengė keletą įtaigių akcijų, skatinančių visuomenę atsisakyti rūkymo – rūkantįjį ir aplinkinius nuodijančiobe tabako mama ir mirtiną pavojų keliančio įpročio.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) siekia atkreipti visuomenės dėmesį į tabako industrijos veiksmus, trukdančius sklandžiai vystyti nerūkymo politiką. Galbūt nematome ir nejaučiame, bet tabako gamintojai aktyviai tęsia rinkodaros veiklą mūsų šalyje.

PSO primygtinai rekomenduoja riboti tabako pramonės veiksmus ir visomis pastangomis kontroliuoti tabako epidemijos plitimą pasaulyje. Dideli šių dienų rūkymo statistikos rodikliai – meistriškas tabako industrijos ir reklamos vilkų darbas.

Žiniasklaida, verslas ir nepelno siekiančios organizacijos buvo kviečiamos vienytis ir visą gegužę skelbti nerūkymo mėnesiu.

Šilutės Visuomenės sveikatos biuras ankstų gegužės 31 d. rytą pradėjo vykdyti pirmąjį etapą – organizavo akciją „Laikykime gėlę vietoj cigaretės“. Šios akcijos tikslas – paskatinti rūkalius bent vieną dieną susilaikyti nerūkius. Ypač moteris, nes akcijoje buvo pabrėžiama, kad moterims rūkymas sukelia net 3 kartus didesnę žalą negu vyrams.

Tą dieną visoje Lietuvoje buvo išdalintas rekordinis kiekis popierinių gėlių – net 25 tūkstančiai, o Šilutės ir Pagėgių savivaldybėse – 2 tūkstančiai.

Popierinės gėlytės, kuriomis skatinama atkreipti dėmesį į tabako pramonės keliamą pavojų sveikatai, Šilutės ir Pagėgių savivaldybių be tabako parduotuvejegyventojams dalintos gatvėse, prekyvietėse, mokyklose, bibliotekose, vaistinėse, asmens sveikatos priežiūros įstaigose, taip pat buvo metamos ir į gyvenamųjų namų pašto dėžutes.

Šilutės Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai džiaugėsi žmonių geromis nuotaikomis, jų šypsenomis bei teigiamu požiūriu į šią akciją.

Birželio 1-ąją – Vaikų gynimo dieną – vyko antrasis etapas – akcija „Gimiau nerūkantis“, kurios metu biuro specialistės ir direktorė Virginija Vaivadaitė vyko į Šilutės ligoninės Akušerijos – ginekologijos skyrių pasveikinti ir įteikti atminimo dovanėles naujagimiams, gimusiems Pasaulinę dieną be tabako, bei jų tėveliams.

Nors gegužės 31-ąją Šilutėje gimė tik viena mergaitė, tačiau neliko pamiršti ir diena anksčiau gimę trys berniukai.

Visuomenės sveikatos biuras dėkoja visiems žmonėms prisidėjusiems prie šių akcijų organizavimo.